Hlavní obsah

Vedení Českého olympijského výboru se bude volit 10. listopadu

9. 10. 2020 18:23Aktualizováno 9. 10. 2020 18:45

Odložené plénum Českého olympijského výboru, na kterém se bude volit vedení, zná nový termín. Uskutečnit by se mělo v úterý 10. listopadu v hale O2 universum. Původně se volební zasedání mělo konat tento čtvrtek, ale bylo odloženo kvůli opatřením proti šíření koronaviru po vyhlášení nouzového stavu a omezené možnosti shromažďování.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Předseda ČOV Jiří Kejval, ilustrační foto.

Článek

O novém termínu rozhodl na svém virtuálním jednání výkonný výbor. Vybral i nové dějiště. Místo kongresového centra České národní banky se plénum uskuteční v hale O2 universum.

"Vypsali jsme podle stanov nejbližší možný termín," uvedl předseda ČOV Jiří Kejval v tiskové zprávě. Současnému vedení vyprší mandát 26. října. "Nikdo neumí předvídat, jaká bude situace za měsíc, ale O2 universum nám dává svými rozlehlými prostorami a jejich flexibilitou daleko větší možnosti na konání pléna i v případě dalších vládních opatření v souvislosti s epidemií nemoci covid-19," řekl Kejval.

Současný šéf ČOV bude obhajovat svůj post proti Filipu Neusserovi, kterého nominoval svaz pozemního hokeje. Ve volbě bude mít Kejval protikandidáta poprvé. Bez soupeře byl v roce 2012, kdy v čele ČOV vystřídal Milana Jiráska, i při volbě na druhé funkční období před čtyřmi lety.

Vedení ČOV ve čtvrtek rovněž upravilo volební řád a navýšilo počet volených místopředsedů i členů výkonného výboru. Místo tří místopředsedů se budou volit čtyři a výkonný výbor bude mít deset místo sedmi členů. Případní další kandidáti se mohou hlásit.

"Původní návrh byl motivován doporučeními Mezinárodního olympijského výboru a projektem zaměřeným na udržitelnost a dobrou správu sportovních spolků. Ale vyslyšeli jsme hlasy z pléna a přání některých našich členů," uvedl Kejval, kterému jeho oponent Neusser, ale i předseda České unie sportu Miroslav Jansta a člen výkonného výboru ČOV Karel Bauer vyčítají autoritativní řízení výboru.

Reklama