Česko - Chorvatsko 48:22Ragbisté díky skvělé první půli porazili v ME Chorvatsko

Čeští ragbisté týden po úvodní porážce ve Švédsku zvítězili v druhém utkání II. divize mistrovství Evropy nad Chorvatskem vysoko 48:22. Na hřišti s umělou trávou na pražské Markétě dokázal tým trenéra Miroslava Němečka položit sedm pětek, z toho pět v prvním poločase, který domácí hráči ovládli v poměru 36:7. Dvakrát v utkání pronikl do koncové zóny soupeře Kryštof Kohout, třinácti body přispěl k výhře kopáč Martin Cimprich.

Zatímco ve Stockholmu Češi jen marně dotahovali skóre, tentokrát sami zahájili zápas náporem a po 22 minutách vedli 31:0 po pětkách Vojtěcha Vomáčky, Patrika Pavlíka, Samuela Dupuye i kapitána Dana Hoška a Cimprichových kopech. Teprve potom se prosadili i Chorvaté, ale poločasové skóre stanovil Kohout.

„Vstup se nám povedl na jedničku, s tím jsme ani nepočítali, ale kluci předvedli super hru,“ řekl asistent trenéra Pavel Vokrouhlík České televizi.

Ve druhém poločase měl častěji míč v držení soupeř, ale domácím se z protiútoků povedlo zabodovat zásluhou Adama Koblice, který s míčem přeběhl prakticky celé hřiště, a znovu Kohouta. Soupeř nakonec v závěru přetavil převahu ve tři pětky a druhý poločas dokonce vyhrál, ale české vítězství v ohrožení nebylo.

„Konečně spokojenost, sice druhý poločas nebyl moc ideální, neměli jsme moc balon a museli jsme hodně bránit, ale alespoň jsme si vyzkoušeli obranu a ta byla mnohem lepší než ve Švédsku,“ řekl v televizním rozhovoru trenér Němeček.

Za tři týdny budou ragbisté znovu na Markétě hostit Litvu. V březnu zakončí boje v divizi Trophy zápasy proti Švýcarsku a Ukrajině.