Střelkyně Šumová si na Světovém poháru připsala nejlepší výsledek v kariéře

Sportovní střelkyně Barbora Šumová obsadila na Světovém poháru v Almaty čtvrté místo ve skeetu. Osmadvacetiletá reprezentantka si připsala v elitním seriálu nejlepší výsledek v kariéře.

Barbora Šumová na archivním snímku

Šumová se do šestičlenného finále v Kazachstánu kvalifikovala jako pátá a bylo jasné, že minimálně vyrovná své maximum v SP, jímž bylo šesté místo z předloňské soutěže v Káhiře. Ve finále bronzová medailistka z mistrovství Evropy 2019 ustála dvě vyřazování, neuspěla až při řezu po 40 ranách, kdy jí k postupu mezi nejlepší tři chyběly dva body.

Vyhrála domácí Assem Orynbajová. Druhá česká střelkyně Martina Skalická obsadila v kvalifikaci 23. místo. V mužské soutěži bylo finále bez české účasti, nejlepší z kvarteta Tomáš Nýdrle byl v kvalifikaci dvanáctý.

Ve středu budou střelci na skeet v Almaty soutěžit v mixech.