Hlavní obsah

Australian Open bude pokračovat bez diváků

12. 2. 2021 8:57

První grandslam tenisové sezony Australian Open bude i po zpřísnění protikoronavirových opatření pokračovat. Zápasy ale budou od soboty bez diváků. Po objevení třinácti případů nakažlivější mutace koronaviru to oznámil premiér státu Victoria Daniel Andrews.

Foto: Loren Elliott, Reuters

Ředitel tenisového Australian Open Craig Tiley odpovídá na dotazy novinářů.Foto: Loren Elliott, Reuters

Článek

Obyvatelé Victorie podle nových opatření můžou opustit domov pouze v jasně daných případech a do středy také budou zavřeny školy a byly zakázané hromadné akce včetně svateb nebo bohoslužeb. Opatření se dotknou také tenistů v Melbourne, kteří budou v přísnější "bublině" než dosud.

"Už s tím mají roční zkušenost," uvedl ředitel Australian Open Craig Tiley a upřesnil, že půjde o podobný režim, jaký byl zavedený na většině předchozích turnajů. "Předchozích pět dní bylo (díky fanouškům na tribunách) výjimečných, dalších pět dní to bude návrat k tomu, co už znají," dodal.

Australian Open dosud mohlo v průběhu jednoho dne navštívit maximálně 30 tisíc fanoušků, což je zhruba polovina obvyklého počtu. Povolenou kapacitu se ale zatím ani jednou nepodařilo naplnit, maximem bylo čtvrtečních 21 010 příznivců.

Reklama

Sdílejte článek