Hlavní obsah

Nešťastník Zverev. Pták mu pokálel vlasy, pak německá hvězda na Australian Open senzačně vypadla

19. 1. 2023 13:00

Černý den prožil na Australian Open bývalý druhý hráč světa Alexander Zverev, jenž zažil na Australian Open senzační vyřazení. Navíc mu během zápasu s americkým „lucky loserem“ Michaelem Mmohem přistálo na hlavu do jeho blonďatých loken nepříjemné překvapení.

Foto: Hannah Mckay, Reuters

Němec Alexander Zverev po vyřazení z Australian Open.Foto: Hannah Mckay, Reuters

Článek

Zverev se v Melbourne vrátil do turnajového kolotoče po sedmiměsíční absenci, kterou si vynutilo zranění kotníku ze semifinálového duelu Roland Garros proti Rafaelu Nadalovi, který opustil na invalidním vozíku.

Pro aktuálně 13. hráče světa však nebude jednoduché dostat se zpět do bývalé formy. Už v úvodním zápase na Australian Open se trápil v pětisetové bitvě s Peruáncem Varillasem. A ve druhém kole ho navzdory výhře v úvodním dějství porazil ve čtyřech setech šťastný poražený z kvalifikace Mmoh.

Německý reprezentant evidentně není v herní pohodě, přesto nastal moment, který i jemu vykouzlil úsměv ve tváři, přestože rozhodně nešlo o nic příjemného. Za stavu 2:2 a 0:15 ve druhé sadě si všiml, že něco divného přistálo v jeho vlasech. Záhy zjistil, že jde o ptačí trus.

Nechutný pozdrav z nebes se snažil dostat z vlasů pečlivým vydrbáním za pomoci ručníku. Nicméně sám se bizarnímu incidentu od srdce zasmál, stejně jako fanoušci v hledišti.

Stará pranostika sice říká, že být pokálen od ptáka přináší štěstí, to ale v případě německého hráče neplatilo. Po třiapůlhodinovém duelu jeho pouť letošním grandslamem skončila.

Velkým štěstím naopak zářil Američan, který už měl být po porážce v kvalifikaci dávno doma. Nabídnutou roli náhradníka ale využívá naplno. „Život je někdy šílený. Když vám připadá, že se propadáte do temnoty, zjistíte, že na konci tunelu je přeci jen světlo. Tenhle týden je toho důkazem," rozpovídal se až 107. hráč žebříčku po triumfu.

„Už jsem mohl být doma ve Státech. Měl jsem sbaleno, zarezervované letenky, vlastně jsem měl letět už včera ráno. Fakt, že jsem teď tady a pořád pokračuji v turnaji, je neuvěřitelný. Dosáhl jsem na největší výhru svojí kariéry," těšilo Američana, jehož příštím soupeřem bude krajan J. J. Wolf.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články