Azarenková - Svitolinová 6:0, 6:2Ósakaová senzačně končí. Velká hrozba pro Krejčíkovou, příští soupeřka zničila favoritku

Další suverénní výkon předvedla na Australian Open bývalá světová jednička Victoria Azarenková, která smetla ve třetím kole favorizovanou Ukrajinku Elinu Svitolinovovu hladce 6:0, 6:2. Rozjetá Běloruska se v osmifinále utká s českou tenistkou Barborou Krejčíkovou. Senzačně naopak končí trojnásobná grandslamová vítězka a obhájkyně titulu Naomi Ósakaová, která ve třetím kole prohrála s Američankou Amandou Anisimovovou 6:4, 3:6 a 6:7.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Victoria Azarenková smetla Elinu SvitolinovovuVideo: sntv

Azarenková, která první grandslam sezony v minulosti dvakrát vyhrála, potřebovala na vítězství jen 67 minut. Proti turnajové patnáctce si vylepšila osobní bilanci na 5:0.

Forma 34leté veteránky, která je na turnaji i se svým synem Leem, budí velký respekt. V Melbourne ztratila zatím ve třech zápasech jen devět gamů. Čtvrté kolo si zahraje na Australian Open poprvé od roku 2015.

„Snažila jsem se mít neustále navrch a nenechat Svitolinovou dýchat. Takový byl můj plán před zápasem a myslím, že jsem ho splnila dobře," pochvalovala si Azarenková. V dosud jediném vzájemném utkání porazila předloni v Ostravě Barboru Krejčíkovou ve třech setech.

Do osmifinále prošla jistě světová jednička Ashleigh Bartyová. Domácí favoritka porazila Italku Camilu Giorgiovou 6:2 a 6:3. V boji o čtvrtfinále nakonec nedojde na očekávaný duel Australanky s Japonkou Naomi Ósakaovou, obhájkyně titulu totiž nevyužila dva mečboly a prohrála s Američankou Amandou Anisimovovou 6:4, 3:6 a 6:7, přičemž super tie break ztratila v poměru 5:10.

Turnajová třináctka Ósakaová měla dva mečboly za stavu 5:4 ve třetí sadě při podání Anisimovové. Dvakrát ale zahrála bekhend do sítě. Američanka si pomohla k překvapení 11 esy a celkem 46 vítěznými míči, kterých nasázela dvakrát víc než Japonka.

Zverev hladce postoupil, Korda končí

Třetí nasazený německý tenista Alexander Zverev prošel hladce do osmifinále. Olympijský vítěz z Tokia porazil ve 3. kole moldavského kvalifikanta Radua Albota za necelé dvě hodiny 6:3, 6:4, 6:4. Více než čtyři hodiny naopak bojoval o postup Matteo Berrettini. Sedmý nasazený Ital udolal osmnáctiletého Španěla Carlose Alcaraze až v super tie breaku pátého setu.

Zverev proti Albotovi proměnil třetí mečbol a dál prochází turnajem bez ztráty setu. Další hladkou výhrou se naladil na zápas o čtvrtfinále s Denisem Shapovalovem. Kanadský tenista vyřadil ve čtyřech setech Američana Reillyho Opelku.

Pětadvacetiletý Berrettini za stavu 6:5 v pátém setu nevyužil mečbol, v super tie-breaku do deseti bodů pak měl ale jasně navrch a získal ho 10:5. Alcaraz, který je v Melbourne nasazen jako číslo 31, duel zakončil dvojchybou, soupeř ale pro něho měl po zápase plném dramatických výměn jen slova chvály. "Je neuvěřitelný. V jeho věku jsem neměl na kontě ani bod v soutěži ATP," složil Berrettini Alcarazovi poklonu. "Je opravdu působivý. A se zápasy, jako byl tenhle, se bude jen zlepšovat. Všem ukázal svůj potenciál," dodal.

Ve 3. kole skončilo při premiérovém startu v Melbourne tažení Sebastiana Kordy. Syn bývalého českého šampiona Australian Open Petra Kordy podlehl Pablu Carreňovi ze Španělska 4:6, 5:7, 7:6, 3:6.