Evans - Griekspoor 7:5, 6:3Britský tenista Evans vyhrál turnaj ve Washingtonu a získal druhý titul v kariéře

Britský tenista Daniel Evans získal na turnaji ve Washingtonu druhý titul na okruhu ATP v kariéře. Třiatřicetiletý hráč porazil v nedělním finále, které muselo být ve druhém setu přerušeno kvůli dešti a bleskům, Tallona Griekspoora z Nizozemska 7:5, 6:3.

Evans před příjezdem na americké betony prohrál šest zápasů v řadě a turnaj začal ztrátou setu, sérii porážek ale nakonec dokázal přerušit. Dalších deset setů za sebou ve Washingtonu vyhrál a na cestě za dosud nejcennějším titulem vyřadil mimo jiné druhého nasazeného Francese Tiafoea z USA či turnajovou pětku Grigora Dimitrova z Bulharska.

"Nehrál jsem moc dobře a nebyl jsem se svou hrou spokojený. Je úžasné, že jsem to dokázal dotáhnout a zvládl dojít až sem," řekl po finále na kurtu Evans, jenž ve Washingtonu získal trofej jako první Brit od vítězství Tima Henmana v roce 2003.