Hlavní obsah

Česká tenistka bude světovou senzací příští sezony, předpovídají zahraniční experti

23. 12. 2022 10:20

Kdo bude nejzářivější kometou příští tenisové sezony? Rok 2023 může patřit na okruhu WTA i talentované Češce Lindě Fruhvirtové. Tak to tipuje alespoň stanice Eurosport, která se opírá mimo jiné o názory renomovaného kouče Patricka Mouratogloua, jenž vedl bývalé světové jedničky Serenu Williamsovou či Simonu Halepovou.

Foto: Archiv Lindy Fruhvirtové

Linda Fruhvirtová zažila průlomovou sezonu. Posune se v té následující ještě výš?Foto: Archiv Lindy Fruhvirtové

Článek

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová, kterou na její cestě neméně úspěšně následuje o dva roky mladší sestra Brenda, už zažila zásadní průlom v letošní sezoně. Čeští fanoušci o mimořádném talentu blonďaté pražské rodačky vědí delší dobu, ale na elitní mezinárodní scéně na sebe poprvé výrazně upozornila v březnu, kdy na lukrativním turnaji v Miami vyřadila nasazenou dvacítku Elise Mertensovou a bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou.

Následně vybojovala v Čennaí i svůj první titul na okruhu WTA. Na US Open se probila z kvalifikace až do druhého kola hlavní soutěže. Průlomovou sezonu zakončila na 78. příčce žebříčku WTA, v elitní světové stovce je nyní nejmladší hráčkou.

Sama česká hráčka však opakovaně ujišťuje, že její metou je stát se nejlepší hráčkou světa a pozici v osmé desítce tak považuje teprve za startovní čáru. Podle některých expertů by mohl právě v příští sezoně přijít další zásadní průlom, tentokrát už do užší špičky.

Stanice Eurosport zařadila českou teenagerku mezi pár vybraných hráčů a hráček, kteří mohou v následující sezoně skokově vystřelit jak co do úspěchů, tak i popularity. Pro srovnání uvádí třeba příklad dánského tenisty Holgera Runeho, jenž už nakoukl do elitní světové desítky.

„Hodně hráčů o sobě říká, že chtějí být nejlepší na světě. Jen málo z nich tomu ale hluboko ve své mysli skutečně věří. Linda Fruhvirtová ale mezi ně určitě patří. Ona vítězí, protože prostě maká, maká a střílí rány, dokud vás nezlomí. Má jednu zásadní kvalitu, a tou je mentální stránka. Je nesmírně soutěživá a obrovská bojovnice," charakterizuje českou reprezentantku kouč Mouratoglou, v jehož akademii Fruhvirtová působila.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Linda Fruhvirtova (@lindafruhvirtova)

„Je odvážná. Strašně chce uspět. Pokaždé, když jde na kurt, tomu dává sto procent. Myslím, si, že po mentální stránce má všechno, co potřebuje," pokračuje ve chvále slavný trenér.

S ním souhlasí i legenda ženské tenisu Chris Evertová. „Trénovala pár týdnů i v mojí akademii a byla úchvatná. Má to v sobě," napsala dříve někdejší rivalka Martiny Navrátilové.

I velcí hráči na poli sportovního byznysu vycítili potenciál českých tenisových sester už dávno. „Agenti a oděvní firmy je měly v hledáčku už dlouhé roky. Některé s nimi podepsaly smlouvy už když jim bylo jedenáct nebo dvanáct let. Byly úspěšné na všech úrovních a vidíme, že Brenda už je úspěšná i na okruhu ITF a Linda ve WTA. Jdou nahoru strašně rychle," žasne ředitel turnaje v Aucklandu Nicholas Lamperin.

Reklama

Související témata: