Hlavní obsah

Kazila, tak jsem ji nechala hrát, popisovala úprk k první trofeji Bouzková. Za odměnu si dá palačinky

Za celý turnaj neztratila Marie Bouzková ani set a ve finále nečekaně rychle zametla i s Ruskou Anastasijí Potapovovou 6:0, 6:3. Čtyřiadvacetiletá tenistka díky triumfu na Livesport Prague Open slaví svůj první titul ve dvouhře na okruhu WTA. Podle statistik dokonce zvládla finále bez jediného vítězného úderu.

Neskutečný pocit, úplný sen. Lepší turnaj to nemohl být, rozplývala se Marie BouzkováVideo: Sport.cz

 
Článek

„Viděla jsem, že začíná kazit, nechtěla jsem dělat chyby, tak jsem ji nechala hrát a čekala na příležitosti," vysvětlovala absenci winnerů Bouzková, která ve svých předchozích třech finále (Monterrey, Phillip Island, Guadalajara) vždy prohrála po boji ve třech setech. Tentokrát se ale hrálo jen 71 minut, ačkoli Ruska ve čtvrtfinále vyběhla i se světovou dvojkou Estonkou Anett Kontaveitovou dvakrát 6:1.

„Když jsem nastupovala na kurt, říkala jsem si, že to bude strašně těžké. Minule v Miami jsme hrály asi tři hodiny, ona letos ovládla turnaj v Istanbulu a všechny tady smázla. Ale finále se hraje v nový den a začíná za stavu 0:0," pousmála se Bouzková, která si ve světovém žebříčku polepší o dvacet míst na 46. příčku. Kdyby se bývaly počítaly i body ve Wimbledonu, mohla jeho čtvrtfinalistka pomalu atakovat top 30...

Marie Bouzková v Praze slaví první titul z turnaje WTA: Ve finále porazila Rusku PotapovovouVideo: Sport.cz

„Pro mě je ale super, že jsem se v žebříčku posunula tam, kde jsem už byla před nějakou dobou. Ale teď si toho asi vážím víc. Tenhle rok nebyl jednoduchý a pro mě je to odměna za to, co do toho dávám. Tohle byl pro mě možná top 2 moment v kariéře a trofej si dám hned vedle té z juniorky US Open (2014)."

V Praze přitom Bouzková odmítala roli favoritky. „Byly tady dobré hráčky a já na sebe nechtěla nechat dolehnout ten úspěch z Wimbledonu." Vyhrát turnaj v Česku ale nakonec bylo dvojnásobně sladší.

„Neskutečné pocity. V těch minulých finále to vždycky o kousek nevyšlo. Asi nemůžu být šťastnější," tvrdila vítězka, která se o radost dělila i s dojatou maminkou. „Mamka brečela víc, na mě to možná ještě dolehne," líčila.

Teď bude ještě čas na oslavu a pak už Bouzkovou čeká přesun na betonové kurty do zámoří. S turnajovou prémií ve výši 33 tisíc dolarů prý žádné extra plány nemá.

„Mně stačí k radosti málo. Ale dám si určitě palačinky," plánovala pražská šampionka. „Nám totiž přezdívají Tým Jahoda," smála se.

Reklama

Související témata:
  2 : 6, 3 : 6 Kontaveitová - Krejčíková 2 : 6, 3 : 6 konec
20221002T13 : 10:00+0200
Kontaveitová vs. Krejčíková
Kontaveitová vs. Krejčíková
Kontaveitová
Krejčíková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •