Hlavní obsah

Kvitová v semifinále předčasně slavila a málem se ztrapnila. Divila se i bývalá hvězda

8. 10. 2020 21:07

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová tuhý boj o premiérovou účast ve finále French Open proti o téměř dekádu mladší Sofii Keninové nakonec prohrála. V nehostinných větrných podmínkách měla v klíčových pasážích mírně navrch 21letá Američanka. O tom, jak tvrdý boj o každý míček se na centrálním dvorci odehrával, svědčí i kuriozní výměna v první sadě.

Foto: Michel Euler, ČTK/AP

Petra Kvitová během semifinále French Open.Foto: Michel Euler, ČTK/AP

Článek

Bojovnice z Fulneku se za stavu 1:4 a 40:30 po parádní výměně už radovala se zaťatou pěstí z vítězného míčku a proměněného brejkbolu, dokonce se pomalu otáčela zády k síti v domnění, že míček z rakety Keninové míří do sítě.

Jenže k jejímu překvapení tenisák po výrazné teči pásky spadl na její polovinu kurtu. Trapný moment ale 30letá Češka zažehnala. Po jejím pohotovém dropshotu už zahrála Američanka do autu.

„Kvitová teď měla velké štěstí. Nebyla vůbec připravená tak, jak na síti měla být. Najednou zjistila, že má míček na své straně," smál se komentátor anglické verze eurosportu Simon Reed.

„Dokonce se otočila zády," divila se ve studiu někdejší semifinalistka Roland Garros Jo Durieová.

V ostatních klíčových momentech už ale Kvitová takové štěstí neměla a skvěle hrající Keninová ji nakonec porazila 6:4, 7:5.

"Byly to rozhodně abnormální podmínky, hrozně větrno, a vážně těžké. Pro můj tenis to není zrovna dokonalé. Ale Sofia hrála skvěle, byla lepší hráčkou. Snažila jsem se bojovat o každý bod, čekat na šance, které v malé míře přišly, ale ona se pohybovala velmi dobře, zasloužila si vyhrát," uznala svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka.

Reklama

Sdílejte článek
  2 : 6, 1 : 6 Gasanovová - Bouzková 2 : 6, 1 : 6 konec
20220522T19 : 55:00+0200
Gasanovová vs. Bouzková
Gasanovová vs. Bouzková
Gasanovová
Bouzková
  6 : 4, 7 : 6 Siniaková - Martičová 6 : 4, 7 : 6 konec
20220522T14 : 25:00+0200
Siniaková vs. Martičová
Siniaková vs. Martičová
Siniaková
Martičová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články