Hlavní obsah

Loňská finalistka končí. Celé se mi to sesypalo, smutnila Martincová

Petra Kvitová se omluvila kvůli přetrvávajícímu zranění, Karolína Muchová pro nemoc a ze hry je hned po prvním zápase i loňská finalistka turnaje Livesport Prague Open Tereza Martincová. Po kvalitním a ostrém nástupu podlehla Francouzce Chloe Paquetové 6:2, 4:6, 3:6.

Všechno se mi sesypalo Tereza Martincová dohrála hned v prvním kole s Francouzkou Paquetovou Video: Sport.cz

 
Článek

Před rokem přitom prošla Martincová na kurtech tenisové Sparty ve Stromovce až do finále proti rozjeté Barboře Krejčíkové, tentokrát však nevyužila vedení 6:2, 3:1. Ani vytrvalé povzbuzování diváků nepomohlo.

„Nevyšlo mi tam pár úderů, udělala jsem několik jednoduchých chyb a celé se mi to sesypalo," smutnila Martincová, ale na extrémní horko, které na kurtu panovalo, si nestěžovala.

„Jsme na to poměrně zvyklé hrát v takovém počasí. Je to pro všechny stejné a každý se s tím musí vyrovnat," tvrdila aktuálně 73. hráčka světa, která počtvrté v řadě po Birminghamu, Eastbourne a Wimbledonu končila už v prvním kole.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Tereza Martincová v utkání 1. kola pražského turnaje Livesport Prague Open.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

„Někdy se to tak sejde. Je to ovlivněné losem a nedá se s tím občas nic dělat," povzdechla si Martincová. Víc než dva duely v řadě odehrála od března pouze na turnaji v Nottinghamu, kde prošla až do semifinále.

„Chybí mi zápasy," přitakala. „Člověk se snaží dostat zpátky a bojuje spíš sám se sebou, než aby řešil hru a soupeře." Ani pražský turnaj, který jí loni přinesl slzy radosti, to nezměnil.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Chloé Paquetová českou tenistku zaskočila.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

„To byla asi výjimka... Bohužel jsem doma nepředvedla nejlepší výkon, i když začátek nebyl špatný. Jenže pak jsem se nemohla dostat zpátky," tvrdila Martincová, která tak bude usilovat o restart na amerických betonových kurtech.

Velký návrat. Vítězný comeback dua H+H. Co na to dcera Andrey Sestini Hlaváčkové?Video: Sport.cz

Reklama

Související témata:
  2 : 6, 3 : 6 Kontaveitová - Krejčíková 2 : 6, 3 : 6 konec
20221002T13 : 10:00+0200
Kontaveitová vs. Krejčíková
Kontaveitová vs. Krejčíková
Kontaveitová
Krejčíková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články