V Paříži končí další hvězda

Po světové dvojce Carlosi Alcarazovi nezvládl vstupní zápas do pařížského Masters ani třetí tenista světa Daniil Medveděv. Ruského vítěze turnaje z roku 2020 a předloňského finalistu porazil Bulhar Grigor Dimitrov po obrovské bitvě plné zvratů a bezmála třech hodinách 6:3, 6:7 a 7:6.

Bulhar Grigor Dimitrov (vpravo) a Rus Daniil Medveděv po utkání v Paříži.

Někdejší třetí hráč žebříčku a nynější 17. tenista světa Dimitrov zvládl na turnaji už druhý třísetový duel. V prvním kole vyřadil Itala Lorenza Musettiho po obdobném průběhu. Proti Medveděvovi po relativně hladce získaném prvním setu ztratil druhou sadu v tie-breaku, byť se předtím do hry vrátil ze stavu 2:5 a odvrátil i šest setbolů. Ve zkrácené hře už ale sedmou šanci na prodloužení zápasu Medveděv využil.

Třetí dějství se odvíjelo opačně, vedení 5:2 tentokrát ztratil Dimitrov a promarnil i šest mečbolů. V tie-breaku ale získal náskok 5:0 a hned první nabídnutou možnost ukončit zápas využil. Medveděva, který měl v prvním kole volný los a v utkání se dopustil osmi dvojchyb, porazil v devátém vzájemném utkání potřetí. Příštím soupeřem Dimitrova bude Alexandr Bublik z Kazachstánu.

Čtyřhra:
Skupina Mahahual:
Dabrowská, Routliffeová (7-Kan./N. Zél.) - Siegemudová, Zvonarevová (6-Něm./Rus.) 6:4, 6:2.
1.Dabrowská, Routliffeová2204:02
2.Siegemundová, Zvonarevová2112:31
3.Krejčíková, Siniaková1011:20
4.Gauffová, Pegulaová1010:20
Skupina Maya Ka'an:
Hunterová, Mertensová (2-Austr./Belg.) - Melicharová-Martinezová, Perezová (8-USA/Austr.) 7:5, 6:4
Melicharová-Martinezová, Perezová (8-USA/Austr.) - Aojamaová, Šibaharaová (3-Jap.) 4:6, 6:2, 10:6.