Hlavní obsah

Mezinárodní tenisová federace ITF turnaje v Číně rušit nehodlá

6. 12. 2021 11:07

Mezinárodní tenisová federace (ITF) nemá v úmyslu kvůli aféře kolem bývalé deblové jedničky Pcheng Šuaj rušit turnaje nižších kategorií v Číně. S tím, že nechtějí trestat miliardu lidí, to prohlásil šéf organizace David Haggerty.

Foto: Kim Hong-ji, Reuters

Pcheng Šuaj na grandslamovém Australian Open.Foto: Kim Hong-ji, Reuters

Článek

Obavy o Pcheng Šuaj panují od 2. listopadu, kdy obvinila bývalého významného komunistického funkcionáře ze sexuálního napadení. Pětatřicetiletá tenistka se poté vytratila z veřejného života a až po tlaku zahraničních médií a organizací se objevila ve videích stranických médií.

S dvojnásobnou grandslamovou vítězkou v deblu poté dvakrát mluvil předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, kterého Pcheng Šuaj ve videohovoru ujistila, že je v pořádku. WTA i přesto pozastavila konání turnajů plánovaných do Číny a Hongkongu.

ITF, která pořádá Davis Cup, pohár Billie Jean Kingové a turnaje nižší kategorie, nic podobného v úmyslu nemá. "Nechceme potrestat miliardu lidí, takže prozatím naše turnaje v zemi rušit nebudeme," řekl v rozhovoru pro BBC Haggerty.

Hlavním důvodem je rozvoj tenisu na nejnižších úrovních. "Stejně tak nám ale záleží i na právech žen. Proto budeme pracovat v zákulisí, abychom celý případ mohli přímo ovlivnit. Obvinění se musí vyšetřit," přidal Haggerty.

Reklama

Sdílejte článek