Hlavní obsah

Nahoru, dolů, hodnotila Kvitová. A zápas s Badosaovou? Budeme do toho šít, lákala fanoušky

Nadřela se víc, než si možná představovala, ale první start po US Open dopadl pro Petru Kvitovou vítězně. Dvaatřicetiletá Češka v úvodním kole AGEL Open v Ostravě přemohla po více než dvou hodinách Američanku Bernardu Peraovou 6:3, 2:6, 6:4.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Bernarda Peraová gratuluje k postupu Petře KvitovéFoto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek

„Cenné je to pro mě hodně. Ve středu večer jsem se rozhodla, že přijmu divokou kartu. Před tím jsem ale ležela s bolestí v krku v posteli," líčila Kvitová.

Po jednoznačném startu, kdy byla soupeřka narozená v chorvatském Zadaru svázaná respektem, se duel vyrovnal. Sedmadvacetiletá Peraová v ostravské v kvalifikaci už vyřadila dvě české naděje - osmnáctiletou Barboru Palicovou a o dva roky mladší Nikolu Bartůňkovou. A troufala si i na mnohem těžší kalibr.

„Fyzicky jsem to ještě nezvládala. Jak je ten povrch pomalý, tak to bylo hodně náročné. Nedal mi šanci, abych do toho víc šla. Ale ve třetím setu mi pomohl servis," řekla Kvitová, která nastřílela jedenáct es. „Bylo to nahoru, dolů, ale na to se historie neptá."

V Ostravě domácí hvězdě tradičně pomohli fanoušci. „Byli skvělí. Skandovali, roztleskávali to. Mám to tady ráda," netajila se vítězka, která se po šesti prohraných gamech za stavu 0:2 ve třetí sadě nadechla k náporu, i když nebyla rozhodně v ideálním rozpoložení. „Sedla na mě rýma," zahuhlala.

Ve druhém kole Kvitová půjde na světovou čtyřku Španělku Paulu Badosaovou, s níž má bilanci 1:1.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Petra Kvitová v zápase prvního kola proti Američance PeraovéFoto: Jaroslav Ožana, ČTK

„Hrály jsme spolu naposledy ve Wimbledonu (5:7, 6:7), a to je úplně něco jiného než hala. Ale ten její servis je výborný, na trávě se mi nedařilo ji brejknout. To bude klíč. Budeme do toho šít a hrát rychle, takže pro lidi by to mohl být hezký zápas," těší se domácí hráčka.

„Vím, že (Badosaová) sice nemá v poslední době ideální formu, ale ona je pořád výborná," dodává Kvitová.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?