Hlavní obsah

Nizozemští tenisté zjišťovali, kde večeří Berdych

Vladimír KolářSport.czPrávo
30. 1. 2014 8:44

Nizozemští tenisté jsou nováčky Světové skupiny Davisova poháru. Bez výrazné hvězdy jsou v 1. kole proti českým dvojnásobným vítězům z posledních dvou let outsidery. Česká jednička Tomáš Berdych přesto před pátečním startem ostravského duelu varuje: „Nemají co ztratit, což je vždycky dobré pro jejich psychiku."

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Tomáš Berdych při tréninku v Ostravě před utkáním Davisova poháru s Nizozemskem.

Článek

Nizozemský nehrající kapitán a kdysi tenista první světové dvacítky Jan Siemerink neskrývá respekt před českým týmem, tomu svému však věří. „Každý ví, kdo jsou Berdych a Radek Štěpánek a že ti dva spolu dvakrát po sobě Davisův pohár vyhráli. Zvítězit jednou se může podařit, ale hned za rok to zopakovat, to je důkaz vysoké kvality. Ti dva představují obrovskou sílu, ovšem i náš tým je silný a může překvapit."

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Jedničkou mezi Nizozemci je šestadvacetiletý Robin Haase, momentálně 46. na světovém žebříčku. „Jsme v pohodě, nic nám nechybí. Kurt v Ostravě je krásný stejně jako hala, středně rychlý povrch nám vyhovuje. Na zápasy s českými tenisty se všichni těšíme," prohlásil.

Můžeme hrát bez tlatku, těší Sijslinga

Igor Sijsling, šestadvacetiletá nizozemská dvojka a nyní 62. hráč světa, na Haaseho navázal: „Do Světové skupiny jsme se dostali po pěti letech a moc si toho vážíme. Jsme vyrovnaný tým. Na jedné straně je možná trochu smůla, že hned v 1. kole jsme narazili na soupeře, který byl v posledních dvou letech v Davis Cupu nejsilnější, a ještě na jeho půdě. Na druhé straně před námi je skvělá příležitost zahrát si proti výborným Čechům bez velkého psychického tlaku."

Zkušeností s nizozemskými tenisty Berdych se Štěpánkem mnoho nemají. „Ale to přece vůbec nevadí," namítl Berdych. „V zápase na tři vítězné sety je dostatečný prostor soupeře přečíst. Já se stejně chci hlavně soustředit na sebe, abych hrál dobře a pomohl ke třem potřebným bodům."

Štěpánek si zahrál se Sijslingem finále loni v říjnu na halovém challengeru v belgickém Monsu a zvítězil 6:3, 7:5. „Jako jeden z mála chodí na síť, první servis dává ránu a umí měnit rytmus hry," charakterizoval Sijslinga.

Zajímavostí je, že Nizozemci hned po příjezdu do Ostravy pátrali, kam vyrážejí na večeři čeští reprezentanti. „Museli jsme najít restauraci, kam chodí Češi večeřet, a trochu to tam zařídit," šibalsky se usmíval nehrající kapitán Siemerink.

Reklama

Související témata: