Nadal - Bolelli 6:4, 6:3, 7:6Obhájce Nadal vyhrál na French Open osmdesátý zápas

Paříž

Obhájce titulu Španěl Rafael Nadal zvládl utkání 1. kola tenisového French Open, rozložené kvůli dešti do dvou dnů. Desetinásobný šampion Roland Garros si poradil s nepříjemným soupeřem Italem Simonem Bolellim 6:4, 6:3, 7:6 a na pařížské antuce slavil již osmdesátý vyhraný zápas.

Obhájce titulu Španěl Rafael Nadal v utkání 1. kola tenisového French Open.

Utkání začalo v pondělí večer a první hráč světa měl problémy s agresivně hrajícím Bolellim, který se do soutěže dostal až jako poražený z kvalifikace. Ve druhém setu musel Nadal otáčet ze stavu 1:3 a utekl mu i začátek třetí sady. Za stavu 0:3 z pohledu Španěla duel přerušila bouřka a utkání bylo odloženo.

Do dnešní dohrávky vstoupil Nadal suverénně a za pár minut srovnal na 3:3. Pak Fognini favorita trápil skvělým jednoručným bekhendem i přesnými kraťasy a vynutil si tie-break. V tom Nadal prohrával už 3:6 a 6:7, ale všechny setboly odvrátil a sám uspěl při třetím mečbolu. Itala tak porazil i pošesté v kariéře.

"Prošel jsem si těžkými okamžiky, ale to je důležité pro budoucnost," řekl Nadal. "Byl to každopádně náročný zápas a pro mě hodně kvalitní prověrka. Simone hrál velmi agresivně a ve třetím setu měl řadu šancí," vysekl soupeři poklonu hlavní favorit turnaje, jehož nyní prověří Guido Pella z Argentiny.

Série bratrů Bryanových na grandslamech skončila

Ve čtrnácti zápasech prvního kola v Paříži ztratil Nadal jen tři sety - dva s Johnem Isnerem z USA v roce 2011 a jeden s Němcem Danielem Brandsem o dva roky později.

V případě zisku jedenáctého titulu z French Open se Nadal vyrovná v počtu triumfů na jednom z grandslamů rekordmance Australance Margaret Courtové, které ovládla jedenáctkrát dvouhru na Australian Open.

Po 19 letech skončila rekordní série účastí tenisových bratrů Bryanových na grandslamech. O 76. nepřetržitý společný start americká dvojčata připravilo zranění Boba, který si na turnaji v Madridu před dvěma týdny poranil kyčel. Mike s náhradním partnerem Samem Querreym dnes vypadli na Roland Garros už v prvním kole čtyřhry.

Bratři Bryanové hráli společně grandslamy od Australian Open 1999 a během té doby na nich získali 16 titulů. Drží řadu rekordů na okruhu ATP, ovládli 117 turnajů a byli dlouhá léta v deblu světovými jedničkami. S Querreym dnes Mika na antuce v Paříži zastavili britští bratři Ken a Neal Skupští.

"Sam je dobrý kamarád, a i když jsme prohráli, nasmáli jsme se a užili si to. Ale nebylo to tak přirozené jako vždycky. Bez bráchy se tady cítím trochu osaměle," přiznal Mike po prohře 5:7, 4:6. French Open s Bobem vyhráli dvakrát v letech 2003 a 2013. Kdy se jeho dvojče bude moci vrátit na kurt, zatím netuší.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 39 milionů eur):