Ruud - Rubljov 2:6, 7:5, 7:6Ruud postoupil při debutu na Turnaji mistrů do semifinále

Turín

Druhou dvojici tvoří Němec Alexander Zverev a Srb Novak Djokovič. První hráč světového žebříčku, který měl už s předstihem jistý postup z prvního místa, uzavřel Zelenou skupinu hladkou výhrou nad Cameronem Norriem. Britského náhradníka, jenž zaskočil za zraněného Řeka Stefanose Tsitsipase, porazil za 66 minut 6:2, 6:1.

Casper Ruud si připsal na Turnaji mistrů výhru.

Dvaadvacetiletý Ruud ztratil v duelu dvou bývalých juniorských světových jedniček úvodní set za 35 minut, v dalších dvou sadách ale nabídli oba soupeři vyrovnanou a dramatickou podívanou. Norský tenista nakonec zvládl lépe klíčové okamžiky a na pátý pokus Rubljova poprvé v kariéře porazil.

"Kurt je tady hodně rychlý a Andrej hraje velice rychle. Všichni chceme mít hru pod kontrolou a mít iniciativu, s Andrejem to ale není snadné, protože vás pořád nutí běhat a výborně se brání. Věděl jsem, že budu muset s ohněm bojovat ohněm," řekl Ruud. "Tenhle moment si vychutnám a už se těším na příští zápas," dodal.

V semifinálové čtveřici bude Ruud jediným nováčkem a navíc i jediným tenistou, který na Turnaji mistrů ještě nezískal titul. Tři bývalí šampioni se v semifinále závěrečného podniku sezony sešli naposledy v roce 1994. Obhájce Medveděv, Zverev (2018) a pětinásobný vítěz Djokovič navázali na trio legend Andre Agassi, Pete Sampras, Boris Becker.