Lehečka - Arnaldi 4:3, 4:1, 4:3Skvěle! Lehečka postoupil na Turnaji mistrů pro tenisty do 21 let do semifinále

Tenista Jiří Lehečka postoupil na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let v Miláně do semifinále. V závěrečném utkání v Zelené skupině porazil historicky první český účastník této soutěže domácího Itala Mattea Arnaldiho 4:3, 4:1, 4:3.

Jiří Lehečka na Turnaji mistrů tenistů do 21 let.

Jednadvacetiletý Lehečka, který je na turnaji čtvrtým nasazeným hráčem, potvrdil proti Arnaldimu roli favorita a zvítězil za hodinu a 20 minut. Postup si přitom mohl zajistit už ve středu, duel s turnajovou trojkou Brandonem Nakashimou z USA ale ve třech setech prohrál. Ital měl naopak za sebou nejdelší zápas v pětileté historii turnaje. Krajanovi Francescu Passarovi podlehl po dvou hodinách a 38 minutách.

Ze základní skupiny postoupil Lehečka ze druhého místa za Nakashimou, jenž proti Passarovi vyhrál i třetí zápas v Miláně. O postup do finále se český talent utká s vítězem Červené skupiny Dominicem Strickerem ze Švýcarska, jenž rovněž vyhrál všechny tři duely. Semifinálová utkání jsou v Miláně na programu v pátek.

Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):