Hlavní obsah

Sportovci a osobnosti ocenili Serenu Williamsovou jako obrovský zdroj inspirace

3. 9. 2022 11:20

Loučení Sereny Williamsové s tenisovou kariérou na US Open přitáhlo obrovskou pozornost nejen mezi hráči a fanoušky bílého sportu. Po její porážce ve 3. kole s Ajlou Tomljanovicovou vzdali čtyřicetileté hvězdě hold sportovci a osobnosti z celého světa. Vítězku 23 grandslamových titulů oceňovali jako nejlepší hráčku historie a vyzdvihovali, jakou inspirací pro své okolí byla.

Foto: Frank Franklin II, ČTK/AP

Serena Williamsová na archivním snímkuFoto: Frank Franklin II, ČTK/AP

Článek

"Sereno, jsi doslova ta nejlepší na kurtu i mimo něj. Děkuji ti, že jsi nás všechny inspirovala k tomu, abychom si šli za svými sny," vzkázal legendární golfista Tiger Woods, který si zřejmě poslední zápasy Williamsové nenechal ujít a sledoval je v New Yorku v hledišti.

"Sereno, děkuju. Jen díky tobě jsem uvěřila v tento sen. Vliv, který jsi na mě měla, vůbec nezle vyjádřit slovy, takže můžu říct jen děkuju, děkuju, děkuju," vzkázala vycházející osmnáctiletá americká tenisová hvězda Coco Gauffová.

Třiadvacetinásobný olympijský vítěz v plavání Michael Phelps vyzdvihl, že Williamsová nezměnila jen tenis. "Její tenisové úspěchy mluví samy za sebe, ale jedna z věcí, které na ní obdivuju, je to, že se prostě nikdy nevzdává. Na kurtu i mimo něj, její vůle, síla a odhodlání. Nikdy to nepoloží. Je pro nás všechny skvělým příkladem," uvedl.

Foto: Charles Krupa, ČTK/AP

Serena Williamsová se raduje v zápase prvního kola proti Dance KoviničovéFoto: Charles Krupa, ČTK/AP

Nezdolný přístup ocenil i čtyřnásobný šampion NBA LeBron James. "Jsi GOAT. Co jsi udělala pro sport, co jsi udělala pro ženy..., to je naprosto bezprecedentní. Byla čest sledovat tvou cestu, jak dobýváš všechny cíle, které sis kdy stanovila, jak překonáváš rekordy a jak úžasná jsi na kurtu i mimo něj," vyznal se.

S gratulací se připojila také bývalá první dáma USA Michelle Obamová. "Měli jsme to štěstí, že jsme mohli sledovat, jak se z mladé dívky z Comptonu stala jedna z nejlepších sportovkyň historie. Jsem na tebe pyšná, moje přítelkyně, a nemůžu se dočkat, jak budeš svým nadáním dál ovlivňovat životy," napsala.

Na její odkaz je hrdá i další tenisová legenda Billie Jean Kingová. "Její neuvěřitelná kariéra se zapsala do tenisové historie. A přitom její největší přínos možná teprve přijde. Díky Sereno Williamsová. Tvoje cesta pokračuje," vzkázala.

Přesah jejího vlivu i mimo tenisové kurty ocenil také bývalý tenisový šampion Mats Wilander. "Serena znamenala tolik pro tenis a pro svět, ale i pro Ameriku. Sledoval jsem diváky a byla tu spousta lidí, kteří nikdy dřív na tenisový zápas nepřišli. Posunula tenis na úplně novou úroveň a přesáhla hranice sportu," uvedl sedminásobný grandslamový šampion.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články