Vaidišová postoupila do čtvrtfinále v Bangkoku

Vítězná série tenistky Nicole Vaidišové pokračuje. Šestnáctiletá česká hráčka, která v poslední době vyhrála podniky v Soulu a Tokiu, postoupila do čtvrtfinále turnaje v thajském Bangkoku, kde v úterý vyřadila domácí hráčku Suchanan Viratprasertovou a prodloužila svou vítěznou šňůru na okruhu WTA na dvanáct utkání.

Zápas Vaidišové se protáhl, protože za stavu 2:2 hráčky vyhnal z kurtu déšť. Po nucené přestávce Vaidišová ovládla dění na dvorci, první set dotáhla k vítězství 6:3 a ve druhé sadě soupeřce povolila jedinou hru. O postup do semifinále se turnajová dvojka utká s šestou nasazenou Conchitou Martinezovou ze Španělska.

Štěpánek se ve Vídni utká s Lopezem

Ve druhém kole v Moskvě vypadla Květa Peschkeová. V zápase s domácí Anastasií Myskinovou v prvním setu dostala kanára, ale pak se vzchopila a druhou sadu vyhrála 6:4. V rozhodujícím setu však měla opět navrch šestá nasazená tenistka, získala ho 6:3 a k radosti ruských fanoušků postoupila do čtvrtfinále.

Mezi nejlepších osm se v Moskvě překvapivě nedostala turnajová dvojka Amélie Mauresmová. Francouzka nestačila na Italku Francesku Schiavoneovou, které podlehla hladce dvakrát 1:6.

Třetí kolo zůstalo v Moskvě uzavřeno i pro Jana Hernycha. Český hráč skončil ve druhém kole na raketě Danieleho Braccialiho. Italský tenista, jenž už vyřadil nejvýše nasazeného Nikolaje Davyděnka, porazil českého hráče v boji o čtvrtfinále 6:3 a 7:6.

Radek Štěpánek zná svého soupeře ve čtvrtfinále turnaje ve Vídni. Český tenista se utká s obhájcem titulu Felicianem Lopezem. Španělský tenista postoupil ze druhého kola po vydřeném třísetovém vítězství nad domácím zástupcem Oliverem Marachem, který v prvním kole vyřadil Jiřího Nováka.

BANGKOK
Dvouhra - 2. kolo:
Vaidišová (2-ČR) - Viratprasertová (Thaj.) 6:3, 6:1, Petrovová (1-Rus.) - Obataová (Jap.) 6:3, 6:2, Meng Jüan (Čína) - Mirzaová (5-Indie) 7:5 skreč, Martinezová (6-Šp.) - Castanová (Kol.) 6:2, 6:0, Ant. Serraová-Zanettiová (It.) - Czinková (Maď.) 6:3, 6:3.
MOSKVA
Muži
Bracciali (It.) - Hernych (ČR) 6:3, 7:6 (8:6), Južnyj (3- Rus.) - Goldstein (USA) 7:5, 4:6, 6:3, Tursunov (Rus.) - Volandri (8-It.) 6:1, 7:6 (8:6), Pavel (Rum.) - Saulnier (Fr.) 7:6 (7:3), 2:6, 7:5.
Ženy
Myskinová (6-Rus.) - Peschkeová (ČR) 6:0, 4:6, 6:3, Schiavoneová (It.) - Mauresmová (2-Fr.) 6:1, 6:1, Kuzněcovová (8-Rus.) - Zvonarevová (Rus.) 3:6, 7:5, 6:2.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Blacková, Stubbsová (1-Zimb./Austr.) - Birnerová, Vancová (ČR/Rum.) 3:6, 6:2, 6:1.
VÍDEŇ
Gonzalez (6-Chile) - Moya (Šp.) 6:4, 7:5, Ferrero (7-Šp.) - N. Lapentti (Ekv.) 6:4, 6:4, F. Lopez (8-Šp.) - Marach (Rak.) 6:4, 6:7 (5:7), 7:5.