Motýlkář Gracík přidal na juniorském ME v plavání ke zlatu stříbro

Český plavec Daniel Gracík přidal na juniorském mistrovství Evropy v Otopeni ke zlatu ze 100 metrů motýlek stříbro na poloviční trati. Časem 23,94 nestačil ve finále jen na Dána Caspera Puggaarda, který mu oplatil porážku ze stovky.

Český plavec Daniel Gracík.

Sedmnáctiletý Gracík, jenž do finále postoupil z druhého místa, za Pugaardem zaostal o 27 setin a zkompletoval sbírku medailí z juniorských evropských šampionátů. Loni v Římě vybojoval bronz na padesátce.

Mezi osmičku nejlepších se na téže trati dostal i Tobias Kern, který uzavřel startovní pole. Na prsařské stovce skončila Natálie Jandíková čtvrtá, za bronzem zaostala téměř o čtyři desetiny. Miroslav Knedla dohmátl na 100 m znak pátý.

Na stupně vítězů se v Rumunsku prosadil z Čechů jen pardubický plavec Gracík. Na loňském ME mladí čeští plavci získali stříbro a dva bronzy. Dosud posledním zlatým medailistou byl Jan Čejka, který před třemi lety v Kazani ovládl znakařskou dvoustovku.