Seemanová a Knedla byli na SP na stupních vítězů, Gemov skončil v rekordu čtvrtý

Plavkyně Barbora Seemanová byla den po třetím místě na kraulařské čtyřstovce na Světovém poháru v Budapešti druhá na poloviční trati. Znakař Miroslav Knedla obsadil třetí pozici na 50 metrů a Ondřej Gemov na 200 metrů motýlek skončil v českém rekordu těsně pod stupni vítězů.

Barbora Seemanová

Seemanová si pro druhé pódiové umístění během dvou dnů doplavala v čase 1:55,79. V Duna Areně, kde se na jaře 2021 stala právě na trati 200 metrů volný způsob mistryní Evropy, zaostala o 34 setin sekundy za vlastním národním rekordem z olympijského finále v Tokiu. S velkým náskokem 1,71 sekundy zvítězila mistryně světa Siobhán Haugheyová z Hongkongu.

Knedla vybojoval bronz časem 24,85, na druhého Australana Isaaca Coopera ztratil tři setiny sekundy. Zvítězil Američan Michael Andrew (24,64).

Gemova dělila od stupňů vítězů pouze setina sekundy, kterou zaostal za třetím Trentonem Julianem z USA. Finálovým výkonem 1:56,75 vylepšil čtyřiadvacetiletý reprezentant vlastní národní rekord o 16 setin sekundy.