Pódium znovu obsadili Norové. Krčmář dojel po špatné střelbě jednadvacátý

První masák biatlonové sezony je za námi a nejspokojenější mohou být Norové. Johannes Dale, Sturla Holm Laegreid a Johannes Thingnes Boe obsadili ve francouzském Annecy první tři příčky, zatímco český reprezentant Michal Krčmář v neděli čtyřikrát minul na střelnici a dojel tak až na 21. místě. Nyní čeká závodníky Vánoční přestávka. Světový pohár bude pokračovat 5. ledna 2023 ve slovinské Pokljuce.

Michal Krčmář při masáku neměl přesnou mušku, chyboval celkem čtyřikrát.

Krčmář se do třicetičlenného závodu dostal jako jediný z Čechů. Hned po první položce musel na tři trestná kola a propadl se na chvost pole. "Měl jsem celé grupetto (položku) vytažené nahoru na dvanáct hodin, takže jsem na druhou položku pak cvakal dolů," komentoval svůj nezdar pro Českou televizi. Za nepřesnostmi viděl zřejmě problémy s dýcháním. "První kolo jsem jel na hraně, abych držel kontakt s čelem, tak jsem to možná pak neprodýchal správně," dodal.

Pak byl Krčmář dvakrát přesný a udělal jednu chybu na závěrečné stojce, takže se posouval pořadím vzhůru. Nakonec skončil těsně za druhou desítkou. Ztratil minutu a tři čtvrtě na vítězného Daleho, který se z triumfu v závodě Světového poháru radoval více než po dvou letech.

Michal Krčmář při závodu s hromadným startem v Annecy.

Stejně jako v sobotu byly stupně vítězů čistě norské. Dale ve finiši porazil vítěze stíhačky Sturlu Holma Laegreida, třetí znovu skončil lídr SP Johannes Thingnes Bö. Celkem reprezentanti této biatlonové velmoci získali v mužských závodech v Annecy osm z devíti medailí.

Ve 14:15 odstartuje ve Francii závod s hromadným startem žen s Markétou Davidovou a Jessicou Jislovou.