Hlavní obsah

Fernstädtová byla na SP ve Winterbergu patnáctá

6. 1. 2023 18:40

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na Světovém poháru ve Winterbergu 15. místo a zaznamenala nejhorší výsledek v sezoně. V součtu dvou jízd zaostala o 1,34 sekundy za vítěznou obhájkyní celkového prvenství Kimberley Bosovou z Nizozemska, od umístění v desítce ji dělilo 32 setin.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Skeletonistka Anna Fernstädtová během tiskové konference před začátkem sezony 2022/2023.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Seriál se vrátil do Evropy po úvodních třech závodech v zámoří, kde Fernstädtová vstoupila do sezony čtvrtým místem v kanadském Whistleru. V prosincových závodech ve USA obsadila v Park City 11. místo a v Lake Placid desáté. Na německé dráze patřila k nejpomalejším na startu a už po první jízdě byla mezi 21 závodnicemi patnáctá. Zrychlení ve druhém kole znamenalo čtrnáctý čas, ale na posun pořadím to nestačilo.

"Špatné to nebylo, měla jsem docela dobré jízdy. Nějaké malé chybičky, nic velkého, takže škoda, že to nevyšlo. Mohlo to být noži, starty, počasí blbé... těším se na Altenberg," řekla Fernstädtová v nahrávce pro média. Přiznala, že měla před závodem problémy s cukrovkou, kterou jí lékaři diagnostikovali v minulém roce. "Trochu mě rozhodila noc, ale nechci se na to vymluvit," prohlásila.

Bronzová olympijská medailistka Bosová byla v každé jízdě druhá nejrychlejší, ale vítězka prvního kola Mirela Rahnevová z Kanady zajela na druhý pokus až pátý čas a v součtu jí chybělo šest setin ke zopakování triumfu z Park City. Třetí skončila domácí olympijská vítězka Hannah Neiseová před krajankou a vedoucí ženou SP Tinou Hermannovou.

Páté místo obsadila při debutu v sezoně Rakušanka Janine Flocková. Obhájkyně celkového druhého místa v SP startovala čtyři měsíce po operaci ploténky. O čtyři setiny sekundy uhájila pozici před domácí juniorskou vicemistryní světa Susanne Kreherovou, která nejrychlejším časem druhého kola poskočila na šesté místo až z třinácté pozice.

Závod mužů vyhrál na domácí trati olympijský vítěz Christopher Grotheer a po druhém vítězství v sezoně vede celkové pořadí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •