Běžec na lyžích Černý byl druhý v kvalifikaci sprintu na SP v Drammenu

Český reprezentant Ondřej Černý obsadil druhé místo v kvalifikaci na odpolední sprint klasickou technikou na Světovém poháru v běhu na lyžích v Drammenu. Do vyřazovacích bojů také prošel z desátého místa Luděk Šeller a na 21. postupové pozici skončil Michal Novák. Čtvrtfinálové jízdy čekají rovněž Barboru Antošovou (25.) i zbývající české reprezentantky v Norsku Terezu Beranovou a Kateřinu Janatovou, které třicítku účastnic uzavřely.

Český běžec na lyžích Luděk Šeller. Ilustrační foto.

Černý na trati dlouhé 1200 metrů prohrál jen s Richardem Jouvem, Francouz byl rychlejší o 2,07 sekundy. Mezi ženami byla nejrychlejší Johanna Hagströmová ze Švédska.

Vyřazovací jízdy jsou na programu od 12:30. V Norsku chybí potrestaní ruští reprezentanti a také část norského výběru včetně lídra průběžného pořadí seriálu Johannese Hösflota Klaeba, které zastavila koronavirová nákaza.