Běžkyně na lyžích Hujerová byla druhá v závodě Ski Classics v Itálii

Tereza Hujerová obsadila druhé místo v závodu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics v Itálii a jako první z českých závodníků se v této sezoně probojovala na stupně vítězů. V závodě La Venosta Hujerová po 33 kilometrech nestačila pouze na Finku Kati Roivasovou. Dařilo se i veteránovi Stanislavu Řezáčovi, který doběhl šestý.

Ilustrační foto

Hujerová v barvách týmu Slavia pojišťovna zaostala za Roivasovou o více než tři minuty, naopak před třetí Švýcarkou Nicol Donzallazovou měla v cíli téměř sedmiminutový náskok. Mezi muži byl nejrychlejší Němec Thomas Bing, Řezáč na něj ztratil necelou půlminutu.

Třiadvacetiletá Hujerová si druhou příčkou výrazně vylepšila svoje maximum v seriálu. Dosud byla nejlépe osmnáctá v Aarefjällsloppet loni v březnu.