Dvořák je českým letním šampiónem mezi sdruženáři

Liberec

Miroslav Dvořák se stal domácím letním šampiónem v severské kombinaci. Nejúspěšnější český sdruženář uplynulé zimní sezóny byl nejlepší už v úvodní části na Ještědu, kde na můstku HS134 s umělou hmotou skočil 126 metrů. Na desetikilometrové běžecké trati ve Vesci pak na kolečkových lyžích náskok ještě zvýraznil a v cíli byl o minutu a 21 sekund dřív než stříbrný Petr Kutal.

Český sdruženář Miroslav Dvořák.

"Závod se mi povedl na můstku i na trati. V běhu už jsem neměl důvod nikam pospíchat a jen jsem si kontroloval situaci v čele," uvedl Dvořák v tiskové zprávě.

Třetí skončil Aleš Vodseďálek před Pavlem Churavým, který měl ve skupině bojující o druhé místo pád v prudkém sjezdu v posledním kole společně s obhájcem titulu Tomášem Slavíkem. Ten pak doběhl s velkou ztrátou a odřeninami šestý mezi českými sdruženáři, před ním se ještě umístili dva polští hosté.

Letní mistrovství České republiky v severské kombinaci v Liberci (HS134/10 km na kolečkových lyžích):