Koudelka byl při dalším Kraftově vítězství patnáctý v Sapporu, Kasai bodoval

Roman Koudelka skončil patnáctý na Světovém poháru skokanů na lyžích v Sapporu a připsal si druhý nejlepší výsledek v sezoně. Na můstku v dějišti olympijských her z roku 1972 vyhrál rakouský lídr seriálu Stefan Kraft. O senzaci se postaral domácí veterán Noriaki Kasai. Japonský rekordman v 51 letech a osmi měsících postoupil ve svém 570. závodu SP do druhého kola a získal bod za 30. příčku.

Roman Koudelka na archivním snímku

Koudelka v prvním kole předvedl 122,5 metru a byl dvanáctý. Při druhém skoku mu však nepřál vítr, odečítal 12,2 bodu a ubral metr. Marně tak útočil na elitní desítku, do níž se v této sezoně po čtyřech letech již jednou probojoval. Ve Willingenu před dvěma týdny se blýskl devátým místem.

Kasai, mistr světa v letech na lyžích z roku 1992 z Harrachova, posunul své věkové rekordy již v páteční kvalifikaci. Dnes doma v Sapporu absolvoval závod Světového poháru jako první padesátník v historii, a navíc dosáhl na bod, poprvé po pěti letech.

Kraft zvítězil o pouhé čtyři desetiny bodu před jiným Japoncem Rjojem Kobajašim a oslavil deváté vítězství v sezoně a 39. v kariéře, díky čemuž se dotáhl v historickém pořadí na třetí Poláky Adama Malysze a Kamila Stocha. Více pohárových triumfů mají jen Rakušan Gregor Schlierenzauer (53) a Fin Matti Nykänen (46).

V neděli na stejném můstku čeká skokany další závod.

SP ve skocích na lyžích v Sapporu (Japonsko)