Skokan Kobajaši si ve Wisle připsal první výhru v sezoně, Koudelka nebodoval

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši si v úvodním závodu po Turné čtyř můstků, které ovládl bez dílčí výhry, připsal ve Wisle premiérové vítězství v sezoně Světového poháru. Roman Koudelka na body nedosáhl, v prvním kole obsadil 37. místo.

Ilustrační foto.

Sedmadvacetiletý Kobajaši získal na přelomu roku potřetí v kariéře zlatého orla poté, co ve všech čtyřech závodech na Turné obsadil shodně druhé místo. Po přesunu do Polska oplatil porážku z Bischofshofenu Rakušanovi Stefanu Kraftovi a připsal si 31. výhru kariéry.

Dvojnásobný vítěz Světového poháru Kobajaši byl po prvním kole pátý, ale v druhém kole předvedl nejdelší skok závodu 139,5 metru. Porazil o 5,1 bodu průběžně vedoucího Krafta, jenž skočil o deset metrů méně. Třetí byl Němec Andreas Wellinger.

Kraftovi sice utekla sedmá výhra sezony, ale 108. umístěním na stupních vítězů vyrovnal rekord Světového poháru Fina Janneho Ahonena. V průběžném pořadí SP vede Rakušan o 232 bodů před Wellingerem.

Čtyřiatřicetiletý Koudelka nenavázal na můstku pojmenovaném po polské legendě Adamu Malyszovi na výsledky z Turné, kde si třikrát připsal body do Světového poháru. Ve Wisle, kde před osmi lety dosáhl na své páté a poslední vítězství v SP, skočil v těžkých povětrnostních podmínkách 108 metrů. Za postupovou třicítkou zaostal o 11,5 bodu.