Kristoffersen se z 16. místa probil k prvnímu titulu mistra světa ve slalomu

Norský lyžař Henrik Kristoffersen se stal poprvé mistrem světa ve slalomu. Trojnásobný vítěz Světového poháru v této disciplíně porazil díky vydařenému druhému kolu o 20 setin sekundy nečekaně druhého AJ Ginnise, který získal historicky první cenný kov z MS pro Řecko. Bronz získal Ital Alex Vinatzer, jenž zaostal o dalších osmnáct setin. Jediný český reprezentant na startu Filip Forejtek skončil obsadil 43. místo.

Nor Henrik Kristoffersen je mistrem světa ve slalomu.

Osmadvacetiletý Kristoffersen získal druhý titul mistra světa v kariéře, před čtyřmi lety uspěl také v obřím slalomu. Stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu a bronzový slalomář z her v Soči uspěl navzdory nevydřenému prvnímu kolu, po němž byl až šestnáctý s mankem 91 setin sekundy na vedoucího Rakušana Manuela Fellera.

Feller ale pozici neudržel, zajel až 21. čas druhého kola a propadl se na sedmou příčku, kterou sdílel s norským lídrem disciplíny ve Světovém poháru Lucasem Braathenem. Rakušané nezískali na mistrovství světa ani jednu zlatou medaili, což se jim naposledy stalo před 36 lety v Crans Montaně.

Řek Aj Ginnis celebrates slaví stříbro ve slalomu na mistrovství světa ve Francii.

Kristoffersen se od začátku druhého kola prezentoval agresivní jízdou a zajel vůbec nejrychlejší závěrečný úsek tratě. V cíli postupně sledoval, jak soupeři nedokážou jeho času 51,66 sekundy konkurovat a po dojezdu Fellera mohl slavit. "Věděl jsem, že je to trať přímo pro mě," řekl norský lyžař.

Radost měl také Ginnis, který sice ve druhém kole zajel až dvanáctý čas, ale díky náskoku z první jízdy se udržel na stříbrné pozici. Ziskem stříbra navázal na druhou příčku z posledního závodu SP v Chamonix. Obhájce titulu Sebastian Foss-Solevaag z Norska se po nevydařeném druhém kole propadl z pátého na 19. místo.

Nejúspěšnější zemí v počtu medailí se stali na mistrovství světa Norové s devíti cennými kovy. Nejvíce triumfů ale posbírali Švýcaři, kteří získali tři zlaté medaile.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Méribelu (Francie)