Lídr SP Hirscher díky druhému kolu vyhrál slalom v Kitzbühelu

Kitzbühel

Rakouský lídr Světového poháru Marcel Hirscher vyhrál slalom lyžařů v domácím Kitzbühelu. Ve druhém kole smazal více než sekundovou ztrátu na vítěze první jízdy Brita Davea Rydinga, kterého za sebou celkově nechal o 76 setin. Třetí příčku obsadil Rus Alexandr Chorošilov. Kryštof Krýzl skončil na 31. místě, českého lyžaře od postupu do druhého kola dělilo 13 setin sekundy.

Rakušan Marcel Hirscher se raduje z výhry ve slalomu v Kitzbühelu.

Hirscher v posledních dvou letech skončil v Kitzbühelu druhý a tentokrát to po prvním kole vypadalo spíš na horší výsledek. Ve druhé jízdě však Hirscher předvedl bezkonkurenční výkon, kterému se nejvíc přiblížil s více než půlsekundovou ztrátou Kanaďan Erik Read.

Rakušan oslavil celkově 42. vítězství ve Světovém poháru a v probíhající sezóně přidal třetí triumf. V Kitzbühelu připojil druhé prvenství k výhře z roku 2013. Hirscher si upevnil celkové vedení ve Světovém poháru a pronikl i na první místo bodování disciplíny před Nora Henrika Kristoffersena.

První kolo nedokončilo téměř 30 lyžařů včetně Kristoffersena, jenž loni v Kitzbühelu zvítězil. Obhájce malého křišťálového glóbu a vítěz čtyř slalomů v tomto ročníku vypadl ve své parádní disciplíně po více než dvou letech.