Odermatt zvítězil i ve třetím obřím slalomu této sezony Světového poháru

Švýcarský lyžař Marco Odermatt zvítězil i ve třetím obřím slalomu této sezony Světového poháru. V Alta Badii dnes porazil druhého Marca Schwarze o více než sekundu a navázal na svůj nedělní triumf v tomto italském středisku. Před tím vyhrál ve Val d'Isére. Jediný český reprezentant na startu Jan Skořepa nedokončil první kolo.

Švýcar Marco Odermatt slaví další vítězství ve Světovém poháru.

Obhájce triumfu v celkovém hodnocení SP Odermatt nenechal nikoho na pochybách, že v obřím slalomu aktuálně jen těžko hledá soupeře. Po prvním kole měl před průběžně druhým Filipem Zubčičem z Chorvatska náskok 87 setin sekundy a ve druhém kole předvedl na rozbité trati druhou nejlepší jízdu ze všech, což mu zajistilo náskok 1,05 sekundy před Rakušanem Schwarzem. Díky tomu si upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí seriálu.

Schwarz se posunul ze třetí příčky po prvním kole o jedno místo vzhůru poté, co Zubčič na rozdíl od neděle ve druhém kole nezářil a propadl se na čtvrtou příčku. Třetí skončil stejně jako v neděli Slovinec Žan Kranjec, jenž na Odermatta ztratil 1,22 sekundy.

Druhý závod ve Světovém poháru absolvoval sedmadvacetiletý Skořepa. Dnes dopadl v italském středisku ještě hůř než při nedělním debutu ve Světovém poháru, kdy s více než desetisekundovou ztrátou obsadil 57. příčku. Tentokrát jeho účinkování trvalo zhruba půlminutu. Po prvním mezičase, kde už měl velkou ztrátu, se nevešel do jedné z branek.

Mužský Světový pohár ve sjezdovém lyžování bude pokračovat v pátek 22. prosince večerním slalomem v Madonně di Campiglio.