Rakušanka Pinkelnigová s předstihem vyhrála Světový pohár skokanek na lyžích, Koudelka neuspěl

Skokanka na lyžích Eva Pinkelnigová si s předstihem zajistila křišťálový glóbus za vítězství ve Světovém poháru. K zisku trofeje čtyřiatřicetileté Rakušance stačilo jedenácté místo v dnešním závodě v Lillehammeru. Její rivalka Němka Katharina Althausová skončila pátá a ve zbývajících dvou závodech sezony už ji v celkovém pořadí nemůže předstihnout.

Rakouská skokanka na lyžích Eva Pinkelnigová je vítězkou Světového poháru.

Pinkelnigová vyhrála v aktuálním ročníku šest závodů a křišťálový glóbus získala jako třetí Rakušanka v historii. Navázala na triumf Daniely Iraschkové-Stolzové z roku 2015 a na Saru Maritu Kramerovou, která zvítězila loni.

Z vítězství se v pondělí v Lillehammeru radovala Norka Silje Opsethová. České závodnice Klára Ulrichová a Karolína Indráčková těsně nepostoupily z kvalifikace.

Skokanky mají před sebou ještě druhý závod v Lillehammeru, který je na programu ve středu. Sezonu SP uzavřou 24. března v Lahti.

Koudelka skončil opět v kvalifikaci

Český skokan na lyžích Roman Koudelka nepostoupil ani v třetím závodu Světového poháru po mistrovství světa z kvalifikace. Po dvou nezdarech v Oslu neuspěl ani na velkém můstku v Lillehammeru, kde v hustém sněžení obsadil s pokusem dlouhým 106 metrů 58. místo.

Roman Koudelka na archivním snímku

Kvalifikaci, jejíž výsledky se započítávají do hodnocení miniseriálu Raw Air Tour, vyhrál domácí Halvor Egner Granerud. Nor skočil 142 metrů a krajana Johanna Andreho Forfanga, jenž měl pokus o půl metru kratší, porazil o šest desetin bodu.