Hlavní obsah

Samková dojela třetí ve snowboardcrossu ve Veysonnaz

16. 3. 2013 14:18

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila v závodu Světového poháru ve švýcarském Veysonnaz na třetím místě a stejná pozice jí patří v průběžném pořadí. V sobotním závodu nestačila jen na Francouzku Nelly Moenneovou-Loccozovou a Kanaďanku Dominique Maltaisovou, které jsou před ní i v hodnocení SP.

Foto: Jakub Frajkor

Eva Samková.Foto: Jakub Frajkor

Článek

"Mám velkou radost, poněvadž trať byla lehčí a jezdilo se vyrovnaně," řekla trojnásobná juniorská mistryně světa v rozhovoru ČTK.

"Je to skvělé, ale byly tam drobné chybičky. Trošku si nevěřila ve dvou klopenkách. Kdyby je dala čistě, tak mohla zlato mít. Ale udělala tam super dobrých věcí," uvedl trenér Marek Jelínek. Potěšilo ho i osmé místo Michaela Novotného.

Ve finále Samková nestačila jen na Francouzku Nelly Moenneovou-Loccozovou, s kterou budou za týden v Sierra Nevadě bojovat o druhé místo v konečném pořadí SP, a Kanaďanku Dominique Maltaisovou. Ta si zajistila mezi snowboardcrossařkami s předstihem zisk křišťálového glóbu.

Energie má v závěru sezóny dostatek

Samková postoupila z pátého místa v kvalifikaci a ve vyřazovacích jízdách měla hodně práce. Čtvrtfinále sice vyhrála, ale ze semifinále postoupila až jako třetí. "Dostala jsem se dozadu, ale dotáhla jsem se na postup do finále až úplně na koci. To bylo o fous," řekla Samková.

Nedělní soutěž dvojic nepojede, protože Kateřinu Chourovou trápí bolavá kyčel. Sezónu Samková uzavře sezonu 21. března v Sierra Nevadě a bude bojovat o udržení třetího místa v SP nebo o jeho vylepšení. "Nikdy jsem takhle vysoko nebyla. Je to velká motivace a vizitka stabilního jezdění."

V závěru sezónu má stále dostatek energie. Ve Švýcarsku se jelo skoro v jarních podmínkách. "To bylo moc příjemné a sluníčko mě nabíjelo energií," řekla Samková, kterou již tradičně na finálové rozjížďky zdobí namalovaný knírek. Tentokrát měla knírky hned dva - ten druhý na tejpu na rameni. "Vymyslela to fyzioterapeutka Lucka, tak to možná bude pořád," řekla.

Závod mužů vyhrál Polák Mateusz Ligocki před Australanem Alexem Pullinem. Pro Novotného je osmé místo druhým nejlepším výsledkem sezóny. Lépe dopadl jen v Blue Mountain, kde skončil začátkem února sedmý.

Závody SP ve snowboardingu ve Veysonnaz (Švýcarsko) - snowboardcross:
Muži:
1. Ligocki (Pol.)
2. Pullin (Austr.)
3. Hämmerle (Rak.)
...
8. Novotný
45. Bakeš
57. Novák (všichni ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):
1. Pullin 4550 b.
2. Schairer (Rak.) 2800
3. Robanske (Kan.) 2382
...
16. Novotný 1000
47. Novák 176
62. Bakeš 64
Ženy:
1. Moenneová-Loccozová (Fr.)
2. Maltaisová (Kan.)
3. Samková (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):
1. Maltaisová 4800
2. Moenneová-Loccozová 3710
3. Samková 2780
...38. Chourová (ČR) 85

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •