Sdruženář Portyk byl v Seefeldu 19., Riiberových potíží při skoku využil Geiger

Sdruženář Tomáš Portyk doběhl v závodě Světového poháru v Seefeldu devatenáctý a o jediné místo zaostal za sezonním maximem. Po páteční 31. příčce se vrátil na bodované pozice, mimo ně naopak tentokrát zůstali Lukáš Daněk (37.) a Ondřej Pažout (45.). Jan Vytrval se mezi padesátku účastníků nekvalifikoval.

Německý sdruženář Vinzenz Geiger v Seefeldu.

Zvítězil Němec Vinzenz Geiger, který vybojoval druhý triumf v sezoně. První porážku v ročníku musel přijmout Jarl Magnus Riiber z Norska. Vládce posledních sezon proměnil v prvenství všech osm předchozích startů včetně toho pátečního. Tentokrát se ale při skoku tak tak vyhnul ve větrném poryvu pádu a v běžecké části si při více než minutové ztrátě na čelo polepšil z průběžného třináctého místa jen na desáté.

Portyk vyběhl do závodu jako devátý muž po skoku se ztrátou 66 sekund na estonského lídra Kristjana Ilvese, který nakonec vypadl z první desítky. Propadla se i česká jednička, za vítězem Portyk zaostal o více než dvě minuty.

Vedení ve Světovém poháru si druhým místem upevnil Rakušan Johannes Lamparter, norskou školu na stupních vítězů reprezentoval Jörgen Graabak.

V neděli vyvrcholí minisérie Seefeld-Triple olympijskou generálkou. Po skoku absolvují sdruženáři 12,5 km běhu na lyžích. Dnes to bylo 10 km a v pátek 7,5 km.