Hlavní obsah

Skokanky na lyžích budou mít v sezoně 2023/24 své Turné čtyř můstků

21. 4. 2022 17:29

V přespříští sezoně 2023/24 se dočkají skokanky na lyžích svého Turné čtyř můstků. Dohodli se na tom zástupci Německého a Rakouského lyžařského svazu jako spoluorganizátoři s představiteli Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

Foto: Instagram Anežky Indráčkové

Ilustrační foto. Foto: Instagram Anežky Indráčkové

Článek

Zatím je jisté, že minimálně v Německu budou ženy skákat na stejných místech jako muži, kteří měli v uplynulé sezoně už 70. ročník Turné. Mělo by se ale obrátit pořadí: skokanky by měly začínat v Garmisch-Partenkirchenu a na Nový rok závodit v Oberstdorfu.

Rakouská dějiště dosud nejsou určena. Muži skáčou tradičně v Innsbrucku a Bischofshofenu, rakouští organizátoři ale pro ženské Turné uvažují také o Villachu a Hinzenbachu. S touto myšlenkou u skokanek zatím narážejí. "Samozřejmě bychom si přály, abychom měly závody na stejných místech jako muži. Jinak by to přece nebylo opravdové Turné čtyř můstků," řekla stříbrná olympijská medailistka Katharina Althausová z Německa.

Skokanky se tak ve své snaze o rovnoprávnost s mužskými kolegy dočkaly druhého průlomu během krátké doby. Minulý týden FIS navrhla, aby ženy v příští sezoně absolvovaly první závody v letech.

Reklama

Sdílejte článek