Slalomář Hargin poprvé vyhrál závod SP, triumfoval v Kitzbühelu

Kitzbühel

Švéd Mattias Hargin vyhrál slalom v Kitzbühelu a připsal si první vítězství ve Světovém poháru. Po úvodním kole byl třetí, pak ale dokázal smazat ztrátu 42 setin na vedoucího mistra světa Marcela Hirschera a rakouského závodníka nakonec porazil téměř o půl sekundy. Třetí skončil Němec Felix Neureuther a udržel se v čele průběžného pořadí disciplíny.

Švédský lyžař Mattias Hargin se raduje z vítězství ve slalomu v Kitzbühelu.

Čeští lyžaři na body nedosáhli. Kryštof Krýzl skončil v prvním kole šestatřicátý, když za postupující třicítkou zaostal o 32 setin sekundy. Filip Trejbal jízdu nedokončil.

Vedoucí muž SP Hirscher marně útočil na 30. triumf v kariéře. Devětadvacetiletý Hargin vyhrál poprvé, zatím měl na kontě jedno druhé a dvě třetí místa, vesměs ve slalomu. V této sezóně se na stupně vítězů až dosud prosadil.