Hlavní obsah

Snowboardkrosařka Adamczyková byla při návratu do SP pátá v kvalifikaci

2. 12. 2022 14:08

Snowboardkrosařka Eva Adamczyková se po vážném zranění vrátila do Světového poháru pátým místem v kvalifikaci v Les Deux Alpes. Ve francouzském středisku hladce postoupila hned z prvního kola do sobotních vyřazovacích jízd, kam se díky úvodní jízdě dostali také její reprezentační kolegové Radek Houser a Kryštof Choura.

Foto: Twitter @insidethegames

Česká snowboardkrosařka Eva AdamczykováFoto: Twitter @insidethegames

Článek

Trojnásobná vítězka celkového hodnocení SP Adamczyková, která se mezi elitu vrací bezmála rok po zlomenině obou nohou u kotníků, vyrazila na trať jako třináctá. V době, kdy už byla většina favoritek v cíli, se olympijská vítězka ze Soči zařadila na čtvrté místo se ztrátou 0,99 sekundy na vedoucí Britku Charlotte Bankesovou, mistryni světa z roku 2021. O jednu příčku pak českou reprezentantku odsunula poslední závodnice na startu Léa Castaová z Francie, která se překvapivě zařadila na druhé místo.

O přímý postup Castaová připravila americkou hvězdu Lindsey Jacobellisovou, jež se propadla na jedenáctou pozici a musela do druhého kola. V něm o účast v sobotním závodě bojuje také druhá Češka na startu Vendula Hopjáková, která měla v první jízdě jednadvacátý čas.

Z trojice českých mužů, v níž nebyl Jan Kubičík, si nejlépe vedl Houser. V první kvalifikační jízdě ztratil 1,15 sekundy na nejrychlejšího Martina Nörla z Německa a zařadil se na 13. příčku. Pohodlně se tak dostal mezi dvacítku přímo postupujících, kterou uzavíral český debutant ve Světovém poháru Choura. Dvaadvacetiletý snowboardcrossař byl o 63 setin pomalejší než Houser a uhájil postup o setinu před Němcem Leonem Beckhausem.

Až osmačtyřicátý skončil v první jízdě Matouš Koudelka, který pak druhé kolo nedokončil, takže byl vyřazen.

Reklama