V Bischofshofenu kraloval Nor Lindvik a slaví první vítězství v sezoně

Norský skokan na lyžích Marius Lindvik vyhrál závod Světového poháru v Bischofshofenu a připsal si první vítězství v probíhající sezoně. Druhý byl jeho krajan Halvor Egner Granerud, třetí domácí Rakušan Jan Hörl.

Norský skokan na lyžích Marius Lindvik

Lindvik byl po prvním kole čtvrtý po skoku dlouhém 133,5 metru, ve druhém ale předvedl nejlepší výkon 139 metrů a dočkal se prvního vítězství od loňského ledna. Celkem zaznamenal čtvrtý individuální úspěch v kariéře.

Třiadvacetiletý Lindvik potvrdil dobrou formu po Turné čtyř můstků, v němž podruhé obsadil konečné druhé místo. Obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru Graneruda (133,5+136 m) porazil o čtyři body, Hörl (131,5+137,5) na třetí příčce zaostal o šest bodů.

Až páté místo obsadil nečekaný vítěz prvního kola Philipp Aschenwald z Rakouska, který usiloval o první úspěch v kariéře. Vítěz nedávného Turné a lídr průběžného pořadí sezony Rjoju Kobajaši z Japonska byl čtvrtý. Čeští skokani na startu nebyli.