Vychází FIFA 21! Láká na dokonalý kariérní režim a další novinky, vrací se Petr Čech

16. září 2020 16:58

Stejně jako každý rok, tak i letos doprovází nové vydání fotbalové hry FIFA spousta očekávání. Tvůrci nejpopulárnější fotbalové simulace na světě letos slibují řadu novinek, a to jak v hracích režimech, tak samotném zážitku z virtuální kopané. Nová FIFA 21 vychází již 9. října.

 

www.ea.com

Datum vydání a obálka

Nejnovější fotbalová simulace studia Electronic Arts vyjde na PC, Playstation 4 a XboX One celosvětově 9. října 2020. Ti, kteří si hru objednají v předstihu, budou moci hrát již o tři dny dříve. FIFA 21 bude dostupná dokonce také na Playstation 5 a XboX Series X. Cena nového vydání se pohybuje od 1 499 korun nahoru.

Cover sportovcem se v tomto roce stal francouzský reprezentant a hvězda PSG Kylian Mbappé. Jednadvacetiletý fotbalista je úřadujícím mistrem světa, mistrem francouzské ligy a finalistou Ligy mistrů. Na obálce hry FIFA napodobí svého spoluhráče z PSG Neymara, který tuto pozici dobyl v roce 2018. Dalšími ambasadory nejnovějšího vydání jsou obránce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold, kreativní záložník Atlética Madrid João Felix a útočník Dortmundu Erling Haaland.

Vychází PES 2021, tentokráte jako sezonní update a se sníženou cenovkou

Novinky ve hře

Tvůrci letos slibují oproti minulým dílům širokou řadu vylepšení nejen herní nabídky, ale i samotného požitku z fotbalové simulace. Lepší poziční hru virtuálních fotbalistů i jejich lepší chápání prostoru a času. Obránci tak budou lépe blokovat střely a útočníci nebudou na přihrávky čekat v ofsajdu. Ostatně náběhy svých spoluhráčů bude nyní možno kompletně ovládat.

Na velké změny se budou moci hráči těšit také v driblingu, kde bude k dispozici mnohem více nástrojů na práci s míčem a překonání obránce. Vývojáři se také zaměřili na zlepšení základních fotbalových dovedností, jako přihrávky nebo hlavičkování.

Režim KARIÉRA

Naprosto revoluční má být také režim "Kariéra," jehož vývoj v posledních letech stagnoval. Tvůrci se konečně rozhodli tento manažerský režim vylepšit a výsledkem má být mnohem propracovanější herní mód. Žhavou novinkou bude simulace zápasů, během které hráč vidí, jak jeno svěřenci hrají a může kdykoli do zápasu vstoupit. Značně vylepšený bude i tréninkový systém týmu a práce s mládeží.

Změn dozná také systém nakupování hráčů, nyní bude k dispozici třeba možnost uplatňovat na hráče opci nebo jim do smluv zahrnovat řadu klauzulí. Fanoušci kariérního režimu se také mohou těšit na reálnější atmosféru na stadionech velkých klubů.

Ultimate team a Ikony FUT

Populární režim "Ultimate team" bude letos zaměřen na ještě větší sociální interakci mezi hráči. Ti budou moci spolu dokonce nastupovat do soutěžních utkání nebo do nových komunitních a herních událostí. Ty budou ve formě tematických úkolů, za jejichž plnění hráči obdrží odměny a balíčky. Novinkou bude také možnost kompletně si upravit domácí stadion, včetně chorea fanoušků.

Tvůrci samozřejmě nezapomínají ani na oblíbené legendy kopané. V rámci nabídky Ikon FUT 100 bude k dispozici stovka těch nejlepších fotbalových velikánů minulosti. Seznam největších jmen letos doplní třeba Eric Cantona, Xavi nebo Petr Čech. Bývalý brankář Chelsea doplní Pavla Nedvěda jako dosud jediného českého zástupce ve výběru.

Čech a Nedvěd mezi stovkou ikon! Domácí legendy jsou ve společnosti Pelého a Maradony

Česká liga? Slovensko pouze u konkurenčního PES

Jak už bývá zvykem, česká Fortuna liga se v nové FIFA 21 neobjeví. Naposledy byla česká soutěž součástí Fify v roce 2011. Mírnou útěchou může být účast tří českých týmů ve hře, kterými jsou Slavia Praha, Sparta Praha a Viktoria Plzeň. Hráči budou moci využívat také služeb české fotbalové reprezentace.

Ve Fifě rovněž dlouhodobě absentují Slováci, jejichž týmy se dlouhodobě nedokáží prosadit na mezinárodním poli, což je jedním ze způsobů, jak na sebe vývojáře upozornit. Jedinou možností, jak si zahrát virtuální fotbal za domácí tým, je pro slovenské fanoušky virtuálního fotbalu konkurenční Pro Evolution Soccer (PES), který obsahuje slovenskou fotbalovou reprezentaci.

šel, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.