Jihlava - Prostějov 1:0Zoubele v nastavení pojistil vedení Jihlavy v druhé lize

Fotbalisté Jihlavy gólem v páté nastavené minutě porazili 1:0 Prostějov a i po 13. kole povedou tabulku druhé ligy. Páté vítězství v soutěži za sebou zařídil pátým gólem v sezoně záložník Lukáš Zoubele. Vysočina má v čele pořadí čtyřbodový náskok před Českými Budějovicemi, které v sobotu nastoupí v Chrudimi.

Střelec jihlavské branky Lukáš Zoubele (19)

Exligový tým si ve druhém utkání po sobě zajistil tři body v úplném závěru. Zatímco v neděli na Žižkově padl jediný gól dvě minuty před vypršením řádné doby, tentokrát se rozhodlo až dávno po jejím vypršení.

V druhé dnešní předehrávce Vítkovice porazily žižkovskou Viktorii 2:0 brankami Vladimíra Mišinského v druhém poločase. Pražané po třetí porážce za sebou zůstali předposlední.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 13. kolo:
Vítkovice - Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 52. a 71. Mišinský. Rozhodčí: Lerch - Myška, Vaňkát. ŽK: Rondič, Urbanec (oba Žižkov). Diváci: 597.
Vítkovice: Šustr - Celba, Mikula, V. Cverna, Hýbl - Matěj (82. Macej), Motyčka, Holiš, Vasiljev (84. Ožvolda) - Súkenník - Mišinský (90.+1 O. Cverna). Trenér: Balcárek.
Žižkov: Hrubeš - Urbanec (88. Beňo), Švejdík, Vilotič, Stříž - Podrazký, Batioja - Halgoš (66. M. Čermák), Rondič, Volek (54. Bazal) - Musa. Trenér: Mikolanda.
Jihlava - Prostějov 1:0 (0:0ú
Branka: 90.+5 Zoubele. Rozhodčí: Severýn - Fišer, Dresler. ŽK: Klíma, Šlein - Janíček, Slaninka, Schuster. Diváci: 1349.
Jihlava: Vízek - Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler - Levin (85. Šlein), Machuča - Javůrek (77. Turyna), Zoubele, Novotný - Klíma (65. Šefčík). Trenér: Šmarda.
Prostějov: Bréda - Slaninka, Janíček, Schuster, Machynek - Polák - Koudelka (88. M. Kovařík), Žikol (80. Fládr), Pernackyj (74. Pančochář), Hapal - Kroupa. Trenér: Machala.