Národní liga

Jihlava - Ústí 4:1

Jihlava při rozlučce se Svědíkem porazila Ústí a vede druhou ligu

9. listopadu 2018 18:58 - Praha

Fotbalisté Jihlavy v 15. kole druhé ligy doma porazili Ústí nad Labem 4:1, vrátili se do čela tabulky a vítězně se rozloučili s trenérem Martinem Svědíkem, který v sobotu převezme Slovácko. Znojmo deklasovalo Vítkovice na jejich hřišti 6:0 především díky čtyřem gólům útočníka Jakuba Teplého.

Jihlavě zařídil dvoubrankové vedení Zoubele, jenž se trefil ve 40. a 42. minutě. Tlustý přidal třetí domácí gól v 58. minutě a chvíli poté snížil Šup. Poslední slovo měl jihlavský kapitán Vaculík, jenž v 88. minutě proměnil penaltu.

Vysočina vede neúplnou tabulku o tři body před Českými Budějovicemi, ale Dynamo má k dobru nedělní duel ve Varnsdorfu. Ústí nad Labem nebodovalo potřetí za sebou.

Teplý, který před zápasem dal v druholigovém ročníku jen dvě branky, otevřel skóre ve 32. minutě, o chvíli později zvýšil na 2:0 a těsně před pauzou pětadvacetiletý hráč dovršil hattrick. Krátce předtím byl domácí záložník Holiš vyloučen po druhé žluté kartě.

Znojemští pokračovali ve střeleckém představení i po změně stran a v 57. minutě se Teplý prosadil počtvrté. Jednoznačný triumf hostů ještě zvýraznili Štrombach a v závěru Avdič.

Jihomoravský tým v druhé nejvyšší soutěži uspěl po sérii čtyř porážek. Vítkovice doma po předchozích šesti výhrách ztratily první body v sezoně.

15. kolo druhé fotbalové ligy
MFK Vítkovice - 1. SC Znojmo 0:6 (0:3)
Branky: 32., 38., 44. a 57. Teplý, 64. Štrombach, 82. Avdič. Rozhodčí: Slabý - Pochylý, Batík. ŽK: Holiš, Cverna, Pašek - Dramé. ČK: 43. Holiš. Diváci: 578.
Vítkovice: Šustr - Celba, Mikula, Cverna, Hýbl - Pašek (75. Moučka), Motyčka (46. Ožvolda), Holiš, Matěj - Súkenník - Mišinský (65. Mrázek). Trenér: Balcárek.
Znojmo: Buček - Helísek, Avdič, Dramé, Cihlář - Mudra (75. Krčík), Kučera, Lacko (64. Ambrozek), Ordoš, Štrombach - Teplý (83. Brown). Trenér: Kalvoda.
Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem 4:1 (2:0)
Branky: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík z pen. - 63. Šup. Rozhodčí: Váňa - Arnošt, Boček. ŽK: Šlein, Štěpánek - Dvořák. Diváci: 1139.
Jihlava: Vejmola - Vaculík, Štěpánek, Tlustý (88. Vedral), Preisler - Ljovin, Šlein - Fulnek, Zoubele (55. Machuča), Novotný - Klíma (78. Klobása). Trenér: Svědík.
Ústí: Tvrdoň - Strada (55. Procházka), Kingue, Pimpara (74. Richter), Bílek - Peterka - Krátký, Dvořák, Drame (55. Matějka), Nágl - Šup. Trenér: Křeček.