Živě

Ty vole, v tomhle mančaftu je obrovská síla! Kouč Dynama začal postupu do ligy věřit po skalpu Brna

24. května 2019 09:00 - České Budějovice

Jako hráč pamatuje v Českých Budějovicích velké triumfy včetně skalpu Sparty. Od podzimu bude moct David Horejš zažívat stejné emoce v roli trenéra. „První liga je jiný level, na druhou stranu naše role bude jiná. Maturita to bude i pro mě," ví 42letý kouč Dynama.

 

Petr Skřivánek, ČTK

Tým vede od zimy 2016, postup s ním slaví ve své třetí kompletní sezoně v pozici hlavního trenéra. „Prošli jsme těžkou cestou, prodávali hráče, vychovali jsme si svoje. Jsem hrdej, že se nám dílo povedlo," těší Horejše. Jako odchovance Dynama o to víc. Kromě angažmá ve Zbrojovce Brno nikde jinde, než v Budějovicích nepůsobil.

Jeho opěrným bodem v kabině je bývalý sparťan Jiří Kladrubský. „Jirka je skvělá povaha, charakter. Je lídrem, kabina za ním jde. Co předváděl tuto sezonu na hřišti, bylo neskutečné. Byl jsem až zděšenej. Z pozice pravého obránce dal sedm gólů, k tomu několik asistencí," chválí Horejš, který v létě na přímý postup mezi elitu z prvního místa nepomýšlel.

Jiří Kladrubský může být s výkony Jihočechů spokojen

„Chtěli jsme skončit do třetího místa, dostat se do baráže. Zlomem byl jarní zápas s Brnem. Před ním jsme řešili strašně nepříjemnou věc, týkající se týmu. V půli jsme prohrávali 0:2, po přestávce jsme výsledek třemi góly otočili. Když jsem po utkání přišel do šatny, říkám si: ty vole, v tomhle mančaftu je obrovská síla. Pak jsme chytili vítěznou šňůru. Tím problémem se kabina stmelila. Zůstane ale navždy v kabině Dynama, co se tehdy událo," říká Horejš, který trenérskému řemeslu propadl, tráví jím většinu dne.

„Asi jsem workoholik. S asistenty Jirkou Kohoutem, Jirkou Lerchem a Pavlem Průšou jsme od rána na stadionu, chodíme na různé zápasy, klukům posíláme na mobily sestřihy. Jsem puntičkář, mám rád, když je všechno připravený. Tohle je moje cesta. Věřím, že je správná."

Robert Neumann, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..