Rubriky:

Národní liga

Roste mezi tyčemi nový Čech? Big Pete talentu doporučil první zahraniční angažmá

30. července 2019 16:13 - Praha

Urostlý, na svůj věk hodně přemýšlivý. Čerstvě sedmnáctiletý brankář fotbalovým expertům ze svého okolí hodně připomíná Petra Čecha. Každopádně si od něj nechá radit v kariéře. „Průběžně jsem se bavil s agenty, kteří byli v kontaktu s Petrem. Poskytl jim svůj vlastní názor a já se pak rozhodoval i podle jeho úsudku,“ cituje fotbal.cz gólmana Lukáše Horníčka, který z druholigových Pardubic zamířil na roční hostování s opcí do portugalské Bragy.

 

SC Braga

Hodně o něj stála Sparta. A také Valencie, zajímaly se o něj kluby z Itálie i Německa. Česká jednička na nedávném mistrovství Evropy do 17 let vzbudila jejich velkou pozornost.

Lukáš Horníček však dal přednost portugalské cestě. Braga je finalistou Evropské ligy z roku 2011.

Český mladík si plní sen. Z druhé ligy se vydal cestou slavného gólmana

„Pro Lukáše se rozhodla již v březnu a od té doby probíhala jednání mezi oběma kluby. Kromě Bragy byla na stole i nabídka ze španělské Valencie, ale nakonec si Lukáš s rodinou vybrali variantu působení v SC Braga," říká hráčův zástupce David Zíka z agentury Global Sports.

Studovat bude dálkově

„Toužil jsem po zahraničí a Braga se mi líbila nejvíc. Chci se výhledově stát jedničkou. Je neuvěřitelné, jak hrají, co dokážou uběhat. Doufám, že budu součástí týmu. Chci se pořád zlepšovat a posouvat se napříč kategoriemi. Teď je to ale o tvrdé píli," líčí pardubický rodák, který si nejprve musí vybudovat pozici v týmu do 19 let.

S portugalštinou mu pomůže učitel z Česka. Dálkově pak bude Horníček pokračovat ve studiu ekonomiky a podnikání v Pardubicích.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..