Rubriky:

Národní liga

Fotbalový záložník Polák ukončil v 39 letech kariéru

10. září 2020 11:28 - Brno

Fotbalový záložník Jan Polák ukončil v 39 letech kariéru. Informovala o tom Mladá fronta Dnes. Brněnský odchovanec působil poslední dvě sezony v druholigovém Prostějově.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V české lize hrál Polák v dresech Brna a Liberce. V nejvyšší soutěži si připsal 211 startů a vstřelil 11 branek. Nastupoval i za Norimberk, Anderlecht Brusel a Wolfsburg. S Norimberkem vyhrál Německý pohár, s Anderlechtem vedle domácího poháru a Superpoháru vybojoval i titul.

Do rodného Brna se vrátil v roce 2016, ale po dvou letech s ním sestoupil do druhé ligy. Poté odešel do Prostějova.

Zbrojovka se zlepšila. Nebyli jsme už tak naivní v defenzivě, míní útočník Růsek

V národním týmu odehrál Polák 57 zápasů a sedmkrát se zapsal mezi střelce. Zahrál si i na mistrovství světa 2006 a o dva roky později na Euru.

Do pátku byl nejmladším hráčem v historii české reprezentance, než ho v utkání Ligy národů na Slovensku překonal ve věku 18 let, jednoho měsíce a deseti dnů sparťanský talent Adam Hložek. Velké úspěchy prožil Polák s jednadvacítkou, s níž na evropském šampionátu v roce 2000 získal stříbro a o dva roky později zlato.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..