Vedoucí celky druhé ligy braly tři body, Ostrava i Opava těsně vyhrály

Boj o druhé postupové místo z druhé fotbalové ligy zůstává dál otevřený. Po středečních oslavách olomoucké Sigmy má nejblíže k návratu další exligový klub Baník Ostrava. Po těsné výhře nad Varnsdorfem si udržel pětibodový náskok před třetí Opavou. Do konce soutěže zbývají už jen čtyři kola.

Dva góly dal Frýdku-Místku záložník Petr Nerad. Baník se po třetí výhře v řadě vyhoupl do čela druhé ligy.

Baníku stačil potřetí za sebou k plnému bodovému zisku jediný gól. V zápase s Varnsdorfem ho vstřelil po hodině hry Martin Sus do odkryté branky, když k němu propadl centrovaný míč.

Opavský finalista poháru měl sice v zápase s předposledními Vítkovicemi výraznou převahu a hodně šancí, ale nakonec se musel bát o výsledek. Až deset minut před koncem vstřelil vítězný gól na 2:1 Jursa, těsně před tím domácí zachránila tyč po střele střídajícího Geberta.

Hráči Českých Budějovic už překonali epidemii, kvůli níž byl odložen jejich zápas s Vlašimi a na hřišti posledního Prostějova si s chutí zastříleli. V nastaveném čase prvního poločasu otevřel skóre Táborský, po změně stran se dvakrát trefil Pešek.

Ještě víc prospěla nucená přestávka fotbalistům Vlašimi, kteří rozdrtili Třinec 5:0. Hosté bez pěti vykartovaných hráčů vzdorovali jen čtvrthodinu. Dva góly dal Kučera, po jednom Hašek, Hadaščok a Vyhnal, který je s 11 brankami nejlepším střelcem Vlašimi.

Duel dvou sestupem ohrožených týmů skončil ve Frýdku-Místku remízou 1:1. Domácím se povedl vstup do utkání a už ve 3. minutě jim Ševčík zajistil vedení. Ale obnovená premiéra trenéra Leoše Kalvody na lavičce výhrou neskončila. V 17. minutě po Literákově faulu na Dvořáka proměnil Glaser penaltu.

Fotbalisté Pardubic porazili doma Táborsko 3:0, bodovali už v sedmém utkání za sebou a z pásma ohrožení zřejmě už definitivně utekli. O branky se podělili Petráň, Řezníček a Piroch. Gólman Knobloch udržel už potřetí za sebou čisté konto.

26. kolo druhé fotbalové ligy
Opava - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 5. Janetzký, 80. Jursa - 44. Fiala. Rozhodčí: Matějček - Ratajová, Horák. ŽK: Smola, Puškáč - Honiš, Cverna. Diváci: 2903.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand (75. Puškáč) - Schaffartzik - Jursa, Janetzký (60. Kuzmanovič), Zapalač - Smola, Jurečka (83. T. Čelůstka). Trenér: Skuhravý.
Vítkovice: Květon - Cverna, Honiš, Mikula, Prajza - Texl, Vaněk, Matěj (87. M. Kovařík), Fiala - Szotkowski (46. Juřena), Mišinský (73. Gebert). Trenér: West.
Prostějov - Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 54. a 58 Pešek, 45+2. Táborský z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Wilczek, Caletka, ŽK: Pančochář, Rus, Alaverdašvili - Funda. Diváci: 350.
Prostějov: Halouska - Hýbl, Malý, Rus, Hirsch, Sus - Hladík (79. Alaverdašvili), Pančochář, Machynek (72. Čtvrtníček), Fládr - Sečkář (58. Píchal). Trenér: Takáč.
Č. Budějovice: Křížek - Havel, Šourek, Kladrubský, Klesa - Benát, Čavoš, Pešek, Funda (74. Vopat) - Táborský (85. Matějka), Kalod (67. Kadula). Trenér: Lerch.
Frýdek-Místek - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 3. Ševčík - 17. Glaser z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Petřík. ŽK: Nworah, Byrtus, Ševčík, Slaninka - Glaser, Krajačič, Přeučil. Diváci: 479.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Klabník, Literák, Ilko (27. Byrtus) - Hykel (11. Nworah), Šichor (88. Spasojevič), Slaninka, Berežný - Šumský, Ševčík. Trenér: Kalvoda.
Sokolov: Belaň - Dobrotka, Krajačič, Medvěděv, Ševčík - Glaser, Kosak (64. Přeučil), Machek, Zorvan (89. Sadílek) - Dvořák, Provod. Trenér: Hejret.
Vlašim - Třinec 5:0 (3:0)
Branky: 16. a 49. A. Kučera, 30. Hašek, 33. Vyhnal, 80. Hadaščok. Rozhodčí: Julínek - Fišer, Dresler. ŽK: P. Kučera, Reintam, Dedič, Janoščín (všichni Třinec). Diváci: 336.
Vlašim: Nguyen - Štochl (77. N'Gimbi), Wiesner, Piško, Tusjak - Reiter, Hašek (64. Duga), Kulhánek, A. Kučera - Jeslínek, Vyhnal (56. Hadaščok). Trenér: Havlíček.
Třinec: Adamuška - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl, P. Kučera (46. Janošík), Avdič, Šumbera - Vávra (61. Velner), Dedič (79. Latocha). Trenér: Neček.
Baník Ostrava - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 61. Sus. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Vít. ŽK: Urgela - Knejzlík, Zieris. Diváci: 3380.
Ostrava: Vašek - Sus (81. Mondek), Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hrubý, Nerad (46. Mičola), Hlinka, Breda, Helešic - Jakubov (46. Urgela). Trenér: Petržela
Varnsdorf: Samoel - Novotný, Zieris, Lischka, Knejzlík - Beránek (75. Švantner), Zbrožek - Bláha, Durdevič (71. Dordič), Richter (66. Bílek) - Fotr. Trenér: Frťala.
Pardubice - Táborsko 3:0 (1:0)
Branky: 32. Petráň, 77. Řezníček, 88. Piroch. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Shejbal (Pardubice). Diváci: 622.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal - Kudrna - Kayamba, Řezníček (89. Kovář), Jeřábek, Fousek (78. Mužík) - Petráň (72. Ladra). Trenér: Krejčí.
Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Běloušek (12. Toml), Hanzlík - Kučera - Kalvach (46. Nešický), Klusák (56. Džafič), Javorek, Mršič - Musiol. Trenér: Nádvorník.