Opava - Třinec 1:1

Opava jen remizovala s Třincem a má náskok 10 bodů na třetí místo

15. dubna 2018 15:35 - Opava
(Aktualizováno: 15. dubna 2018 17:00)

Fotbalisté Opavy ve 22. kole FNL doma jen remizovali 1:1 s Třincem a přišli o šňůru sedmi výher. I tak mají na prvním místě druholigové tabulky náskok deseti bodů před třetím Hradcem Králové.

Petr Widenka

Utkání od začátku nabídlo řadu šancí. Opava mohla jít do vedení, ale třinecký stoper Reintam vykopl míč z branky. Naopak na druhé straně Šumbera nejprve nedoskočil na centr, ale míč vrátil do vápna Juřena a tentokrát už Šumbera poslal Třinec do vedení.

Opava tlačila, ale Kuzmanovič ani Zapalač šance nevyužili. Na začátku druhé půle pak mohl vedení hostů zvýšit Joukl, ale brankář Šrom ho vychytal. V 58. minutě už ale bylo vyrovnáno, když obránce Hrabina využil podklouznutí protihráče a dal druhý gól v kariéře.

Výhru mohly slavit oba celky, ale nejprve Šrom podržel Opavu a v poslední minutě na druhé straně Paleček zase chytil jasný gól Smolovi. Opava pak dohrávala v deseti bez vyloučeného Pospěcha, neboť bývalý reprezentant jako poslední hráč před brankářem fauloval unikajícího soupeře.

V duelu ze středu tabulky Žižkov zvítězil 2:1 v Sokolově. O obrat se ve druhé půli postaral dvěma góly Batioja a desátá Viktoria se dotáhla na osmý Sokolov na rozdíl jediného bodu.

Sokolov šel do vedení už ve 3. minutě, kdy Hlavatý vysunul Stradu a po jeho přihrávce zamířil přesně Kosak. Další šance už ale domácí nevyužili a v 66. minutě srovnal Batioja hlavičkou. A poté co Sokolovští odmítli možnost jít zpět do vedení, rozhodli hosté další hlavičkou Batioji.

22. kolo druhé fotbalové ligy
Opava - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 58. Hrabina - 23. Šumbera. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Horák. ŽK: Šumbera (Třinec). ČK: 90.+2 Pospěch (Opava). Diváci: 6028.
Opava: Šrom - Simerský, Hrabina (80. Stříž), Žídek - Pospěch, Schaffartzik, Zapalač (59. Smola), Jursa, Kayamba - Kuzmanovič, Puškáč (69. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam (81. Velner), Bedecs, Janoščín - Buchvaldek (72. Masař), Vaněk, Joukl (60. Janošík), Šumbera - Juřena. Trenér: Neček.
Sokolov - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 3. Kosak - 66. a 80. Batioja. Rozhodčí: Adámková - O. Černý, Vlček. ŽK: Silný, Vávra - Trávníček, Štípek. Diváci: 890.
Sokolov: Belaň - Strada, Čihák, Mráz, Končal - Hlavatý (76. Ševčík), Machek - Kosak (63. Rychnovský), Dvořák, Vávra - Silný (70. Mejdr). Trenér: Hejret.
Žižkov: Hrubeš - Dressler, Košťál (78. Mareš), Švejdík, Trávníček - Štípek, Podrazký (87. Volek), Pavlata, Čermák, Batioja - Kuchta (56. Urbanec). Trenér: Pilný.