Živě

Fotbalisté Hoffenheimu skončili kvůli koronaviru v karanténě

11. listopadu 2020 16:42 - Sinsheim
(Aktualizováno: 11. listopadu 2020 17:51)

Fotbalisté Hoffenheimu, za něž hraje obránce Pavel Kadeřábek, museli po dalších třech pozitivních testech na koronavirus do karantény. Německý klub už má v kádru pět případů, další dva pak v realizačním týmu. Za dva týdny bude jeho soupeřem v Evropské lize Liberec, kterému ve čtvrtek Hoffenheim uštědřil debakl 5:0. Severočechům v tomto zápase chybělo kvůli koronaviru 15 hráčů.

 

Daniel Roland, Reuters

V předchozích dnech odhalily testy v hoffenheimském kádru nákazu u dánských fotbalistů Jacoba Bruuna Larsena a Roberta Skova i Izraelce Munase Dabbura, jehož reprezentace dnes měla hrát v Norsku přípravu, ale domácí svaz zápas kvůli obavám z covidu-19 zrušil. Dnes Hoffenheim oznámil, že se nakazili také Sebastian Rudy a Alžířan Išak Belfodil a také už druhý člen realizačního týmu. Celé mužstvo proto zamířilo do karantény a setrvá v ní do odvolání.

Celé mužstvo proto zamířilo do karantény a setrvá v ní do odvolání. Kvůli tomu také z preventivních důvodů opustil německou reprezentaci, která večer v Lipsku sehraje přípravný zápas s českým týmem, brankář Oliver Baumann. Třicetiletý gólman Hoffenheimu byl sice během srazu už dvakrát negativně testován, přesto šel do izolace a podle sdělení německého svazu nebude už v tomto reprezentačním okně k dispozici.

Posmívají se Liberci! Hoffenheim porazil žalostné Koronačechy, píší v Německu

"Nárůst si nedovedeme vysvětlit. Už několik měsíců úzkostlivě a svědomitě dodržujeme hygienická opatření. Několik měsíců jsme zvládali pandemii bez jediného pozitivního případu, ale teď to na nás tvrdě dopadlo," řekl pro klubový web sportovní ředitel Alexander Rosen.

Už před zápasem bylo jasný, že v tomhle složení v Hoffenheimu bodovat nebudeme, uznal kouč Liberce

Nemoc se ale neobjevila v klubu poprvé. Dva hráči německého celku, Chorvat Andrej Kramarič a Ghaňan Kasim Adams, byli pozitivně testováni už po říjnových reprezentačních srazech. Nakažená dvojice nebyla v kontaktu se spoluhráči ani dalšími zaměstnanci klubu. Kadeřábek zase musel do karantény kvůli tomu, že se koronavirus objevil v jeho rodině.

ČTK

Časová osa: Německo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..