Lewandowski 40. gólem v bundesligové sezoně vyrovnal Müllerův rekord

Útočník Robert Lewandowski vyrovnal 40. gólem v bundesligové sezoně rekord Gerda Müllera z ročníku 1971/72. Mistrovský Bayern Mnichov však v předposledním 33. kole německé fotbalové ligy jen remizoval ve Freiburgu 2:2. Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebrem Selassiem podlehly Augsburgu 0:2 a klesly na 16. pozici znamenající účast v baráži.

Robert Lewandowski z Bayernu se raduje z gólu proti Freiburgu.

Dvaatřicetiletý Lewandowski dorovnal historický zápis legendy bavorského klubu v 26. minutě z penalty. Následně si vyhrnul dres, pod nímž měl triko s Müllerovou fotografií a nápisem "4EVER GERD" ("Navždy Gerd"). Bayern vzápětí inkasoval, ale vedení na jeho stranu vrátil ve druhé půli Sané. Dělbu bodů zařídil Günter.

"Je to obrovská pocta. Nejen pro mě, ale i pro moderní historii bundesligy. Byl to legendární rekord, který vydržel strašně dlouho. Bylo neuvěřitelné, čeho Gerd Müller dosáhl. Nikdy bych si nepomyslel, že s ním budu sdílet rekord," citovala Lewandowského německá média.

Brémám, které hrají bundesligu nepřetržitě od roku 1981, hrozí, že se podruhé za sebou představí v baráži. V minulé sezoně si v ní poradily s Heidenheimem. Naopak Augsburg se definitivně zachránil. Domácí hráli od 13. minuty v deseti, ale počet hráčů se zkraje druhé půle vyrovnal. Českého reprezentanta Pavlenku nejprve překonal Khedira a v závěru z penalty Caligiuri. Za vítězné mužstvo odehrál 71 minut záložník Jan Morávek.

Hertha bez vykartovaného Vladimíra Daridy hrála doma s předposledním Kolínem nad Rýnem bez branek a má jistou záchranu. Na první pozici nad sestupovým pásmem je Bielefeld, který doma remizoval s Hoffenheimem 1:1. Za hosty odehrál celý duel obránce Pavel Kadeřábek.

Další český reprezentant Patrik Schick s Leverkusenem uhrál remízu 1:1 s Unionem Berlín. Bayer skončí šestý.

Teprve třetí výhru v ligové sezoně zaznamenalo beznadějně poslední Schalke. Celek z Gelsenkirchenu překvapivě zdolal 4:3 pátý Frankfurt, který si zkomplikoval boj o Ligu mistrů.

Stuttgart po obratu ve druhém poločase vyhrál v Mönchengladbachu 2:1.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:
Augsburg - Brémy 2:0 (57. Khedira, 89. Caligiuri z pen.)
Bielefeld - Hoffenheim 1:1 (24. Voglsammer - 5. Kramarič)
Freiburg - Bayern Mnichov 2:2 (29. Gulde, 82. Günter - 26. Lewandowski z pen., 53. Sané)
Schalke - Eintracht Frankfurt 4:3 (15. Huntelaar, 52. Idrizi, 60. Flick, 64. Hoppe - 29. a 72. Silva, 51. N'Dicka)
Leverkusen - Union Berlín 1:1 (27. Wirtz - 73. Pohjanpalo)
Mönchengladbach - Stuttgart 1:2 (45.+1 Stindl - 72. Endo, 77. Kalajdzic)
Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 0:0