Jasná penalta, sám od sebe bych nespadl, dušuje se Simerský

5. května 2019 19:29 - Opava

Jen co na opavském stadionu doznělo hlášení o čtyřech nastavených minutách, přišel klíčový moment slezského derby mezi Opavou a Karvinou v úvodním kole skupiny o záchranu. Po dlouhém autu Žídka, který prolétl až na zadní tyč, se po vzájemném držení s Milanem Rundičem teatrálně skácel k zemi domácí fotbalista Dominik Simerský a sudí Rejžek nařídil pokutový kop. Z něj Pavel Zavadil rozhodl o výhře Opavy 1:0.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Jasná penalta, snažil jsem se zavírat zadní tyč a od karvinského hráče přišlo zbytečné zatažení, protože já bych střílel jedině přes hlavu a tam bych už asi moc šanci dát gól neměl," popisoval Simerský. „Za dres mě zatáhl, sám od sebe bych nespadl," dušoval se.

Srbský obránce Karviné Rundič situaci viděl pochopitelně jinak. „Bylo to tak padesát na padesát, drželi jsme se navzájem, jako při každé standardce. Rozhodčí to viděl jako penaltu, tak byla. Nevím, co s tím," krčil rameny. „Takových soubojů je v zápase spousta. Celý zápas byl takový soubojový," namítl Rundič.

Karviná po třech výhrách v řadě před utkáním v Opavě pošilhávala po úniku z barážových míst, porážka je ale vrátila na zem. „Cítili jsme šanci se přiblížil týmům nad námi, ale nepodali jsme optimální výkon. Prohrát v nastaveném čase 0:1 je brutální, ale domácí vyhráli zaslouženě," uznal kouč Karviné František Straka. „Především v prvním poločase jsme se vůbec nedostali do hry. Dělali jsme chyby v přechodové fázi a dostávali se pod tlak," vysvětloval nedobrý výkon svých svěřenců karvinský trenér.

„Kdybychom po prvním poločase prohrávali 0:2, tak bychom se vůbec nemohli divit," zlobil se brankář Karviné Martin Berkovec. Tyčku jeho brány trefil Svozil a odražený míč do branky v prvním poločase nedostal z blízkosti Jurečka a prázdnou branku netrefil po chybné malé domů Rundiče z 25 metrů Jan Řezníček. „Měl to úplně do prázdné. Nevím proč to nedal. To jsem nechápal," pousmál se Berkovec. „Chtěl jsem střílet co nejrychleji, netrefil jsem pořádně míč. Asi jsem si ho mohl zpracovat a dát to tam v klidu. Trochu jsem to asi řešil hekticky, že jsem chtěl co nejrychleji zakončit," litoval promarněné šance Řezníček.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..